Адвокати почали ознайомлення із матеріалами справи про держзраду Януковича - прокурор

17:03, 01 лютого 2017

Київ. 1 лютого. УНІАН. Адвокати вчора почали ознайомлення із матеріалами справи про державну зраду екс-президента України Віктора Януковича.

Про це повідомив прокурор Головної військової прокуратури Руслан Кравченко в ефірі телеканалу «112 Україна».

"Станом на вчорашній вечір вони ознайомилися із першим томом", - сказав Кравченко.

За його словами, всього матеріали цього кримінального провадження щодо Януковича налічують 25 томів. "Я вважаю, що даним захисникам, які є професійними юристами, достатньо 10 днів для ознайомлення. Головна військова прокуратура їх в часі ознайомлення обмежувати не буде, але якщо буде виявлено затягування часу, нами буде подано клопотання до суду для встановлення строків ознайомлення", - підкреслив Кравченко.

Прокурор наголосив, що у справі допитані всі свідки, зібрано всі необхідні докази, "і я вважаю, що у лютому ми вже направимо обвинувальний акт (до суду)".

Своєю чергою адвокат Януковича Ігор Федоренко заперечує, що захисники почали ознайомлення з матеріалами справи.

«Ми не почали ознайомлення з матеріалами справи у порядку статті 290 КПК України та не будемо цього робити, оскільки слідство не може бути завершено, поки не будуть виконані всі слідчі дії, зазначені у постанові Головного військового прокурора про продовження терміну слідства, у клопотаннях захисту та поки російська сторона не завершить виконання запиту України про міжнародну правову допомогу щодо вручення Віктору Януковичу підозри», - заявив Федоренко, повідомили УНІАН у прес-службі адвокатського об'єднання Aver Lex.

За словами адвоката, оскільки досудове розслідування не завершене, правових підстав для ознайомлення з матеріалами справи у порядку статті 290 КПК України немає.

Як повідомляв УНІАН, 28 січня ще один адвокат Януковича Віталій Сердюк стверджував, що Генпрокуратура до 28 березня 2017 року продовжила спеціальне досудове розслідування справи про державну зраду екс-президента Януковича.

Сердюк також заявляв, що "без участі Віктора Януковича справа не може бути ані закінчена, ані передана до суду".