Уряд схвалив концепцію розвитку Національної гвардії до 2020 року

15:56, 01 лютого 2017

Київ. 1 лютого. УНІАН. Кабінет міністрів України схвалив концепцію розвитку Національної гвардії до 2020 року.

Як повідомили в прес-службі Міністерства внутрішніх справ, відповідне рішення прийнято на сьогоднішньому засіданні уряду.

Програма розвитку Нацгвардії сприятиме розвитку даної структури як складової сектору безпеки і оборони України, а також модернізації озброєнь, визначених для Нацгвардії державною цільовою програмою розвитку озброєння та військової техніки на період до 2020 року.

Зазначається, що розбудова Національної гвардії як мобільного, боєздатного військового формування з правоохоронними функціями, здатного виконувати правоохоронні і оборонні завдання з протидії загрозам національній безпеці - головна мета Концепції.

Її реалізація розрахована на два етапи: перший – 2017 рік, другий – 2018-2020 роки. Протягом цього періоду передбачено, зокрема, удосконалення структури і складу Нацгвардії, наближеної до аналогічних органів військового управління відповідних військових формувань держав - членів НАТО та ЄС.

Крім того, заплановано оснащення сучасними системами військового радіозв’язку, засобами військової розвідки тактичного рівня, у тому числі безпілотними авіаційними комплексами та відновлення в повному обсязі непорушних військових запасів для забезпечення формувань воєнного часу.

Передбачено, що відтепер НГУ буде укомплектовуватися професійно підготовленими військовослужбовцями, які проходитимуть військову службу за контрактом. Планується, що їхня чисельність сягатиме 60 тис. осіб.

«Фінансування Концепції здійснюватиметься за рахунок коштів державного бюджету з урахуванням наявних фінансових ресурсів, міжнародної допомоги (технічної, гуманітарної, консультативної) та інших джерел, не заборонених законом», - йдеться у повідомленні.