Євросоюз вивчив уроки минулого і не має занепокоєнь щодо можливих проблем з постачанням російського газу - віце-президент ЄК

15:20, 01 лютого 2017

Брюссель. 1 лютого. УНІАН. Віце-президент Європейської комісії з питань Енергетичного Союзу Марош Шевчович запевняє, що Євросоюз вивчив уроки з минулого і тепер не має занепокоєнь щодо можливих проблем з постачанням російського газу.

Як передає власний кореспондент УНІАН, про це він сказав у середу в Брюсселі на прес-конференції, відповідаючи на запитання журналістів щодо постачання російського газу.

"Ми вивчили наші уроки з минулого, і зараз ми значно краще пов'язані між собою, ніж це було раніше. Ми також дуже пильно відслідковуємо ситуацію з газовими сховищами. З цієї точки зору, я гадаю, ми в кращій позиції, ніж це було раніше", - переконаний Шевчович.

Віце-президент ЄК заявив, що у майбутньому для всіх експортерів енергії в Європу "буде важливим мати готовність до конкуренції".

"Ми відкриті для конкуренції, ми хочемо бачити прозорі та справедливі ціни, і ми будемо продовжувати нашу роботу з диверсифікації", - наголосив він.

У цьому зв'язку Шевчович нагадав, що розбудовується проект з постачання газу "Південний коридор".

"Я впевнений, що до 2020 ми будемо мати каспійський газ в Європі. У нас є новий обіцяючий проект у Середземномор'ї, і зараз ми маємо дві сили - Австралія та США, які конкурують за те, хто буде найбільшим постачальником зрідженого природного газу на цій планеті. Що я хочу сказати, так це те, що є багато експортерів, і ми будемо гарантувати, що в разі, якщо вони експортують в Європу, має бути справедлива конкуренція, а ми будемо платити справедливу ціну за газ", - деталізував віце-президент ЄК.

На його переконання, в цих умовах у ЄС "буде менше занепокоєнь, ніж це було у минулому".

"Ми забезпечимо, щоб в Європі панувала конкуренція, і не буде зловживань домінантними позиціями, як це було раніше. Саме це було причиною триваючого до сьогодні розслідування стосовно «Газпрому». Пріоритет Європейської Комісії - гарантувати, що конкуренція в ЄС є прозорою та справедливою", - підкреслив Шевчович.

Він також зауважив, що ситуація у сфері енергетичної безпеки значно покращилася.

"По-перше, це енергоефективність, це означає, що держави-члени не використовують так багато енергії, як це було раніше. Потім це, звичайно, збільшення обсягів відновлюваної енергії. І, по-третє, у нас також є ринок зрідженого газу", - додав віце-президент ЄК.