Суддя Головатюк не брав жодних хабарів, справа проти нього сфальсифікована, заявляє адвокат

14:51, 01 лютого 2017

Київ. 1 лютого. УНІАН. Адвокат підозрюваного у хабарництві судді Господарського суду Києва Любомира Головатюка Лариса Криворучко заявляє, що справа проти її підзахисного сфальсифікована співробітниками СБУ, Генпрокуратури та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури .

Як передає кореспондент УНІАН, про це вона сказала сьогодні у коментарі журналістам.

“Мій клієнт жодних хабарів, жодних грошей не брав. Співробітники СБУ, ГПУ та САП, перевищуючи свої службові повноваження, застосували до мого клієнта засоби фізичної сили для того, щоб він начебто підняв якісь гроші, які були знайдені за декілька метрів від нього, про що йдеться у протоколі затримання. При ньому жодної копійки не знайдено. Крім того, не провели змивів із рук Головатюка. Також було обшукано його житло та автомобіль і не знайдено жодних речей, що мають відношення до інкримінованого злочину. Тому ми вважаємо, що підозра Головатюку завчасна і не відповідає інкримінованому йому злочину”, - заявила адвокат.

Відповідаючи на запитання, кому може бути вигідно фальсифікувати справу саме щодо судді Головатюка, а не будь-якого іншого судді Господарського суду Києва, про мотиви такої фальсифікації, адвокат Криворучко зазначила, що його переслідування може бути пов'язано зі справою судді Вищого господарського суду Артура Ємельянова, проти якого свідчив, в тому числі, і Головатюк. “Якщо проаналізувати аналітику щодо судді Алли Пригунової, щодо судді Головатюка та інших суддів, які виступили свідками і дали письмові покази проти заступника голови Вищого господарського суду Ємельянова, то ми вважаємо, що тут є певний зв'язок. Точково вибираються ті судді, які проходили свідками у справі Ємельянова”, - сказала вона.

Разом з тим адвокат не пояснила, чому прокуратура фальсифікує справу проти судді Головатюка, який у справі Ємельянова є свідком обвинувачення, тобто виступає на боці тієї самої прокуратури. “Щодо логіки, то я не готова сказати, в чому вона полягає, оскільки керівник Генпрокуратури і його підлеглі мають дещо різну правову позицію”, - сказала вона, додавши, що мова йде про позицію стосовно того, чи потрібен дозвіл Вищої ради правосуддя на тримання під вартою судді, якщо його було затримано відразу після скоєння тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Крім того, адвокат заявила, що Головатюка під час затримання було побито, щоб примусити його взяти нібито підкинуті йому гроші. “Він йшов по вулиці. Хтось підкинув йому гроші. Потім підбігли люди, почали його бити і примушувати підняти ці гроші. Згідно з висновками лікарів, у Головатюка закрита черепно-мозкова травма, вибита щелепа та забої на обличчі”, - сказала вона.

Також Криворучко додала, що звернулася до правоохоронних органів з приводу фальсифікації справи щодо її клієнта.

Як повідомляв УНІАН, 12 січня генеральний прокурор Юрій Луценко заявив про затримання судді Господарського суду Києва за одержання від підприємця 16 тис. дол. хабара.

За даними ГПУ, затримання Головатюка відбулося під час одержання останньої частини коштів у сумі 10 тис. доларів. Неправомірну вигоду суддя вимагав у бізнесмена за сприяння у винесенні суддями Київського апеляційного господарського суду та Вищого господарського суду України судових рішень на користь підприємця.

Печерський районний суд Києва обрав судді Головатюку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави в розмірі 293 тис. грн.