Нацполіція торік порушила 76 справ за злочини на ґрунті нетерпимості, з них до суду дійшли 4

14:01, 01 лютого 2017

Київ. 1 лютого. УНІАН. Національна поліція у 2016 році розпочала 76 кримінальних проваджень за вчинення злочинів на ґрунті нетерпимості.

Про це УНІАН повідомили у Головному слідчому управлінні Нацполіції України.

Переважна більшість з них (50 проваджень) – за фактами порушень рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, а також за осквернення релігійних споруд або перешкоджання здійсненню релігійного обряду (12 проваджень).

Також поліція зареєструвала 8 кримінальних проваджень за статтею ст. 180 (перешкоджання здійсненню релігійного обряду) і ще 4 – за ст. 178 (пошкодження релігійних споруд чи культових будинків) Кримінального кодексу України.

За 4 злочинами цієї категорії обвинувальні акти направлено до суду. За 19 фактами кримінальні провадження закрито на підставі ст. 284 (закриття кримінального провадження та провадження щодо юридичної особи) Кримінального процесуального кодексу України. На цей час ще триває досудове розслідування у 51 провадженні, інформують в поліції.

Крім того, упродовж 2016 року поліцейськими проводилося розслідування за 68 фактами вчинення протиправних діянь, в яких додатково розглядалася версія щодо можливого мотиву – порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності тощо.

Найбільше серед цієї категорії правопорушень – фактів хуліганства (18), заподіяння легких тілесних ушкоджень (12), умисного знищення або пошкодження майна (8) та розбоїв (4). Крім того, зафіксовано замах на вчинення вбивства, а також по 3 випадки умисного вбивства та спричинення умисних тяжких тілесних ушкоджень.

«За ймовірними мотивами вчинення цієї категорії злочинів слідчі вирізняють наступні підстави. 30 злочинів (або 44% від загальної кількості фактів) несли у собі упередження проти християн і членів інших релігій. 11 фактів (або 16%) можуть бути пов’язані із сексуальною орієнтацією/гендерною ідентичністю потерпілого. Крім того, 9 (чи 13%) – мали підґрунтям антисемітизм, у 8 випадках мотивом скоєння злочину став расизм – через колір шкіри потерпілого», - зазначається в повідомленні.

З цієї категорії справ направлено до суду обвинувальні акти за 9 злочинами. Ще по двох злочинах до суду направлено клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру. Закрито кримінальні провадження у 17 випадках. Одне кримінальне провадження передано за підслідністю до прокуратури. У ще 39 кримінальних провадженнях проводиться досудове розслідування.