У Києві цього року планується розпочати будівництво метро на Виноградар - Кличко

13:49, 01 лютого 2017

Київ. 1 лютого. УНІАН. У Києві наприкінці року планується розпочати будівництво метро в напрямку мікрорайону Виноградар.

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час виїзної наради на території станції метро «Сирецька» для обговорення перспективи розвитку столичного метрополітену, повідомляє прес-служба міського голови.

За словами мера, на Виноградарі мешкають багато людей, мікрорайон продовжує розвиватися і потребує зручного транспортного сполучення з іншими районами міста. За розрахунками, близько 60 тис. жителів Виноградаря користуватимуться метрополітеном.

За інформацією Кличка, зараз здійснюються розробка проекту будівництва і необхідні експертизи, і вже у грудні планується розпочати саме будівництво метро на Виноградар.

Протягом трьох років передбачається ввести в експлуатацію дві нових станції метро на Виноградар - "Проспект Правди" і "Мостицька". “За попередніми розрахунками, станції "Мостицька" і "Проспект правди" ми можемо відкрити протягом трьох років. Ці дві станції будуть продовженням цього тунелю до Вітряних гір”, - сказав міський голова.

На запитання щодо вартості будівництва Кличко відповів, що орієнтовно відкриття двох станцій коштуватиме 5 млрд грн.

За словами мера Києва, в січні під час форуму в Давосі зустрічався з керуючим директором Європейського банку реконструкції та розвитку з питань інфраструктури Томасом Майєром, і той наголосив, що ЄБРР зацікавлений, зокрема у проектах з будівництва метро. "ЄБРР виявляє зацікавленість у тому, аби долучитися до фінансування будівництва метро", - сказав Кличко.

Говорячи про перспективи будівництва метро на Троєщину, міський голова відзначив, що це можливо лише після добудови Подільсько-Воскресенського мосту, і над цим проектом столична влада активно працює, залучає інвестиції, щоби запустити міст.