У ПАРЄ мають пройти дебати щодо ситуації в Авдіївці - Ар’єв

13:39, 01 лютого 2017

Київ. 1 лютого. УНІАН. У Парламентській асамблеї Ради Європи мають пройти дебати щодо ситуації в Авдіївці.

Про це заявив голова української делегації у ПАРЄ, народний депутат Володимир Ар’єв, повідомили УНІАН у прес-службі «Блоку Петра Порошенка».

За словами депутата, «Європа та США висловили занепокоєння і ніхто не засудив агресію Російської Федерації на наших територіях. Така реакція світу, м’яко кажучи, недостатня і занадто вже обережна. Як я розумію, те, що відбувається нині в Авдіївці – відповідь Путіна на невизначеність нового президента США Дональда Трампа. Такими діями Росія намагається підштовхнути Америку на ухвалення певних рішень, тобто до торгів. Але Вашингтон зі своїм рішенням не поспішає».

Також він зауважив, що місія США при ОБСЄ закликає РФ та підконтрольних їй терористів припинити намагання захоплення нових територій України. «Це, звісно відповідально й адекватно у даній ситуації, та хотілося б серйозніших заяв уже від Державного департаменту», - наголосив Ар’єв.

«Справа у тому, що весь світ намагається не прив’язувати Російську Федерацію напряму до конфлікту на сході України, віддаючи перевагу звертанням до терористів. Це пов’язано з тим, що кожен хвилюється, «аби чого не вийшло» по відношенню до їхніх територій», – вважає Ар’єв.

На його думку, в ПАРЄ щодо ситуації в Авдіївці мають пройти дебати. «Сьогодні я не побачив заяви президента асамблеї Педро Аграмунта, в якій би відображалася його позиція. Та й узагалі, заява Ради Європи щодо України була максимально стримана і відсторонена. Всі дуже бояться провокувати Росію, аби це не обернулося проти них агресією», - наголосив депутат.

«Україна зараз для світу далека, і всі повідомлення про ескалацію конфлікту на Донбасі він сприймає точно так само як ми у 90-х роках ставилися до ситуації на Балканах. Єдиний вихід – продовжувати посилену інформаційну роботу на міжнародній арені. А поки всі прогнози щодо підтримки України світом – негативні. Тому нам усім треба дуже добре попрацювати», – заявив Ар’єв.