У МЗС вважають, що Австрія і надалі підтримуватиме запровадження санкцій проти Росії

13:23, 01 лютого 2017

Київ. 1 лютого. УНІАН. У Міністерстві закордонних справ України вважають, що Австрія і надалі буде підтримувати запровадження санкцій проти Росії.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сказав посол України в Австрії Олександр Щерба в рамках проекту Українського кризового медіа-центру та МЗС «Дипломатія без кордонів».

«Я думаю, так, підтримає. Річ у тому, що статистика не підтверджує, скажімо так, смертельність санкцій для австрійської економіки. Вчора вийшла нова статистика щодо темпів розвитку національної економіки, і ВВП був рекордний за останні 5 років», - зауважив Щерба.

Водночас посол наголосив, що «є дуже драматичні приклади», коли дійсно люди не змогли відправляти свою аграрну продукцію в Росію і навіть зазнавали банкрутства. «Але це поодинокі випадки, загалом австрійська економіка і сільське господарство змогло переорієнтуватися на інші ринки», - сказав Щерба.

Дипломат також повідомив, що у зв’язку із загостренням ситуації на сході України він 31 січня мав розмови у МЗС та парламенті Австрії, під час яких доніс серйозність цієї ситуації до австрійського керівництва.

«Сьогодні в мене ще раз буде зустріч з цього приводу. Австрія себе розглядає в першу чергу як головуючу країну в ОБСЄ і каже, що наші відповіді будуть саме через головування в ОБСЄ», - повідомив Щерба.

Посол також визнав існування в Австрії потужного проросійського лоббі. «В Австрії дійсно є потужне проросійське лоббі, я це підтверджую, але я думаю, що австрійське головування (в ОБСЄ - УНІАН) – це, скоріше, шанс для України, ніж небезпека. Я вважаю, що саме міністр закордонних справ Австрії Себастіан Курц, це людина молода, орієнтована на завтрашній день, він розуміє, що зараз складається його добре ім’я в Європі. Кожен його крок буде помічений та аналізуватиметься з цієї точки зору. Він особисто це усвідомлює, і це дає нам надію», - заявив Щерба.