У Кремлі не згодні з формулюванням, що воюють проти України російсько-сепаратистські сили

12:43, 01 лютого 2017

Москва. 1 лютого. УНІАН. У Кремлі не згодні з визначенням представника США при ОБСЄ про те, що воюють проти України російсько-сепаратистські сили.

Як передає власний кореспондент УНІАН у РФ, про це журналістам сказав прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков.

«Ми не згодні з такими формулюваннями», - сказав Пєсков.

Він стверджує, що йдеться про «провокаційні дії з боку Збройних сил України».

«Ми чули деякі заяви представників Міноборони України, де йдеться про просування метр за метром вперед з боку ЗСУ. Де-факто підтверджуються наступальні дії, які підривають режим Мінських домовленостей», - упевнений Пєсков.

На його думку, важливо виступити із закликом до «ініціаторів цих наступальних дій, а це - до Києва».

Як повідомляв УНІАН, 31 січня тимчасовий повірений США при ОБСЄ Кейт Бернс закликала Росію і підконтрольних їй бойовиків припинити спроби захоплення нових територій України.

Вона нагадала, що Україна закликала негайно оголосити перемир'я, щоб отримати можливість відновити пошкоджену інфраструктуру, а також намагалася скликати термінове засідання Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі і настійно закликала Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ збільшити кількість патрулів у районі Авдіївки.

«Проте об'єднані російсько-сепаратистські сили наполягають на тому, що вони продовжуватимуть бойові дії, поки українські сили не відступлять. Росія і сепаратисти ініціювали насильство в Авдіївці. Ми закликаємо Росію припинити насильство, дотримуватися режиму припинення вогню, вивести важке озброєння і припинити спроби захоплення нової території за межами лінії зіткнення», - заявила Бернс.

«Без води, електрики і тепла життя тисяч людей опинилося під загрозою. Об'єднані російсько-сепаратистські сили повинні зупинити свою атаку на Авдіївку. Вони повинні припинити насильство і дозволити відремонтувати критичну інфраструктуру. Найбільше Росія і сепаратисти повинні продемонструвати їх готовність повністю зберігати вірність режиму припинення вогню, одному з головних компонентів Мінських угод, які вони так часто порушували», - зазначила Бернс.