Майже кожна четверта дитина в світі страждає від жорстоких конфліктів або стихійного лиха - ЮНІСЕФ

10:25, 01 лютого 2017

Київ. 1 лютого. УНІАН. Майже кожна четверта дитина в світі страждає від наслідків жорстокого конфлікту або стихійного лиха – це 535 млн дітей.

Як відзначається в новій доповіді Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), в 2017 році ця організація має намір надати допомогу 48 мільйонам дітей.

Йдеться про дітей у 48 країнах, включаючи Сирію, Ємен, Ірак, Південний Судан, Нігерію і Україну. На це буде потрібно 3,3 млрд доларів, зазначають в ЮНІСЕФ.

На допомогу дітям з числа біженців та мігрантів в Європі ЮНІСЕФ знадобиться майже 43,5 млн дол., а на підтримку українських дітей Фонд запитує 31,2 млн дол.

«Від Сирії, Ємену та Іраку до Південного Судану і Нігерії діти піддаються цілеспрямованим ударам, їхні будинки, школи та громади лежать в руїнах, а майбутнє висить на волосині», - йдеться в доповіді.

За оцінками ЮНІСЕФ, в 2017 році 7,5 мільйонам дітей у світі загрожує недоїдання. Запобігти такій участі дітей - одне з пріоритетних завдань Фонду.

«Недоїдання - невидима загроза для життя мільйонів дітей», - заявили в Дитячому фонді. Його експерти відзначають, що наслідки недоїдання дітей незворотні, вони позначаються на розумових можливостях і фізичному розвитку дитини, а іноді призводять до смерті. В рамках проектів ЮНІСЕФ дітей будуть забезпечувати також чистою водою, допоможуть їм продовжити навчання та отримати медичну допомогу.

Ряд проектів стосується рятування життя дітей в умовах конфліктів і захисту їх від насильства. У своїй роботі співробітники спиратимуться на успішний досвід минулих років і продовжуватимуть застосовувати інноваційні підходи. Наприклад, у вересні в Ємені лише за п'ять днів ЮНІСЕФ вдалося мобілізувати кілька тисяч медиків, які на машинах, на мотоциклах, на ослах і пішки вирушили у важкодоступні райони країни, щоб допомогти 600 тисячам дітей молодше 5 років і 180 тисячам вагітних жінок і матерів, які годують, наголошується в повідомленні.

Звертаючись до донорів за коштами, в ЮНІСЕФ нагадують, що йдеться про те, щоб допомогти дітям у кризовій ситуації, забезпечити їхній захист, право на розвиток і благополуччя.