Координатор з гуманітарних питань ООН в Україні наголошує на необхідності негайно припинити бойові дії в районі Авдіївки

10:19, 01 лютого 2017

Київ. 1 лютого. УНІАН. Координатор з гуманітарних питань ООН в Україні Ніл Вокер наголошує на необхідності негайно припинити бойові дії на лінії розмежування в районі Авдіївки.

«Терміново необхідно припинити бойові дії, щоб запобігти подальшій загибелі людей та надати можливість ремонтним бригадам у терміновому порядку відновити критичні основні послуги для сотень тисяч постраждалих цивільних осіб, в умовах сильних морозів, нижче - 10 градусів за Цельсієм», - наголосив Вокер у заяві, переданій УНІАН.

За його словами, гуманітарне співтовариство серйозно стурбоване стрімким погіршенням ситуації у сфері безпеки на сході України та її можливими наслідками.

Особливе занепокоєння, підкреслив Вокер, викликають наслідки для цивільного населення з обох сторін від «лінії розмежування».

«Продовжує надходити інформація щодо постраждалих. Прицільне пошкодження цивільної інфраструктури тільки погіршує складне становище, що додатково загострюється в умовах суворої зими і може призвести до незворотніх наслідків», - додав Координатор з гуманітарних питань ООН в Україні.

Як повідомляв УНІАН, російські війська та контрольовані РФ бойовики на Донбасі з 29 січня посилили обстріли сил АТО під Авдіївкою.

Зокрема, лише за минулу добу бойовики в районі Авдіївки випустили по позиціях ЗСУ близько сотні снарядів РСЗВ БМ-21 «Град». Також обстріли велися з 152-міліметрової артилерії і танків.

У місті проблеми з електрикою, водою і опаленням. Розгорнуто 11 пунктів обігріву.