ЮНІСЕФ закликає надати можливість ремонтникам невідкладно розпочати відновлювальні роботи в Авдіївці

09:59, 01 лютого 2017

Київ. 1 лютого. УНІАН. ЮНІСЕФ закликає забезпечити безпечний доступ ремонтним бригадам для невідкладного відновлення пошкоджених систем водо- та електропостачання в Авдіївці.

Про це йдеться у переданому УНІАН повідомленні Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

Як підкреслили в організації, після інтенсивних боїв навколо міста Авдіївка Донецької області в останні два дні більше 17 тис. людей, в тому числі 2500 дітей, залишилися на морозі без опалення, світла і води.

Також через бойові дії закрилися 6 шкіл і 4 дитячих садки в цьому районі, що «призупинило освітній процес і спричинило у дітей ще більший стрес, з огляду на те, що вони втратили таку необхідну рутину і ознаку стабільності, як можливість ходити до школи», зазначається в повідомленні.

Системам електро- та водопостачання в Авдіївці було завдано серйозної шкоди 29 і 30 січня. Як наслідок, відключення електроенергії унеможливило відкачування води з запасного резервуара, що обслуговує місто і від чого залежить опалювальна система. За умов, коли температура опускається нижче 17 градусів за Цельсієм, ситуація може мати катастрофічні наслідки для жителів Авдіївки, наголошують в ЮНІСЕФ.

"Мало того, що життю тисяч дітей в Авдіївці, та по обидва боки конфлікту, загрожує небезпека, ситуація ускладнюється відсутністю води та світла, а це означає, що будинки стають небезпечно холодними і стан здоров'я погіршується просто на очах", - сказала голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс.

"ЮНІСЕФ та партнери закликають забезпечити безпечний доступ для проведення невідкладних ремонтних робіт на пошкоджених системах водо- та електропостачання, щоби запобігти подальшим стражданням людей", - підкреслила вона.

Крім того, в організації зазначають, що подача води в інші міста та села в Донецькій області також зупинився після того, як джерело живлення Донецької фільтрувальної станції було відключене 29 січня. Фільтрувальна станція забезпечує водою близько 400 тис. людей. Вода подається за графіком і не виключена ймовірність того, що постачання водопровідної питної води може зупинитися зовсім, додали в ЮНІСЕФ.

Як повідомляв УНІАН, російські війська та контрольовані РФ бойовики на Донбасі з 29 січня посилили обстріли сил АТО під Авдіївкою.

Зокрема, лише за минулу добу бойовики в районі Авдіївки випустили по позиціях ЗСУ близько сотні снарядів РСЗВ БМ-21 Град. Також обстріли велися з 152-міліметрової артилерії і танків.

У місті проблеми з електрикою, водою і опаленням. Розгорнуто 11 пунктів обігріву.