Один з найбільших світових портових операторів Hutchison Ports може почати роботу в порту «Чорноморськ» у червні-липні – міністр інфраструктури

20:57, 31 січня 2017

Київ. 31 січня. УНІАН. Один з найбільших світових портових операторів компанія Hutchison Ports може почати роботу в українському морському торговельному порту «Чорноморськ» (раніше Іллічівський порт) у червні-липні поточного року, повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян в інтерв'ю УНІАН.

«Ключові речі, які мають бути зроблені цього року, - сприяння появі чотирьох великих гравців на українському транспортному ринку, зокрема, американської корпорації General Electric, світових портових операторів Dubai Port World і Hutchison Ports, а також канадської авіа- та машинобудівної компанії Bombardier. Якщо буде політична підтримка, то вже в червні-липні Hutchison Ports зможе повісити свій прапор у порту «Чорноморськ», - сказав Омелян.

Він також повідомив, що інший світовий портовий оператор, який оперує більш як 80 морськими терміналами, – держкомпанія DP World (ОАЕ) також заявила про готовність почати роботу в Україні і запропонувала купити портофлот в Одеському торговельному порту за 50 млн доларів на вигідних умовах, використовуючи передовий досвід експлуатації.

«Будь-яка країна, коли отримує таку пропозицію від величезного портового оператора, з радістю її приймає. Однак у нас в мережах піднімається буря, продавати флот не можна в жодному разі, оскільки це продаж «останнього національного активу», це - корупція, хоча в Миколаївському порту вже давно існує приватний буксирний флот, який нікому не заважає», - зазначив Омелян.

У зв'язку з цим він висловив надію, що Україна подолає цю «ментальну і корупційну перешкоду» і цей оператор почне працювати не тільки в Одеському порту, а й у запропонованому в міністерстві іншому порту.

Як повідомляв УНІАН, 2 жовтня 2016 року в Дубаї (ОАЕ) міністр інфраструктури України Володимир Омелян зустрівся з головою правління компанії DP World, який підтвердив готовність компанії до поглиблення співпраці з Україною, у рамках якої дочірня структура оператора - компанія P&O Maritime інвестує в розвиток буксирного флоту Одеського морського торговельного порту.

У грудні 2016 року морський торговельний порт «Чорноморськ» підписав меморандум з оператором Hutchison Ports, в рамках якого сторони домовилися, що компанія повинна стати оператором у порту «Чорноморськ» вже в 2017 році.

Детальніше читайте на сайті «УНІАН-Економіка»: http://economics.unian.ua/transport/1751701-volodimir-omelyan-mi-domovlyalisya-pislya-obrannya-balchun-pripinyae-kontserti-i-zaymaetsya-robotoyu-ale-vin-znovu-rozmistiv-svoyu-programu-gastroley-na-lyutiy-kviten.html