«Укрзалізниця» залучила консультантів для розробки стратегії розвитку компанії за 3,5 млн євро – міністр інфраструктури

19:44, 31 січня 2017

Київ. 31 січня. УНІАН. Публічна акціонерна компанія «Укрзалізниця» залучила консультантів для розробки довгострокової стратегії розвитку компанії за 3,5 млн євро, повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян в інтерв'ю УНІАН.

«Вони (польська команда "Укрзалізниці" - УНІАН) цього не роблять, а наймають консультантів, які писатимуть стратегію за 3,5 млн євро. Вважаю - якщо ми вже найняли професійну команду, вона повинна зробити це самостійно, але вона нічим не займається», - повідомив Омелян.

Він зазначив, що незважаючи на поставлене завдання міністерства перед керівництвом «Укрзалізниці» розробити цю стратегію ще в 2016 році, компанія опублікувала лише презентацію плану дій на найближчі роки.

«Стратегії немає, це лише презентація. Тобто, немає пріоритетів: який рух ми розвиваємо - денний або нічний, який тип локомотивів нам потрібен, в якій кількості, який тип вагонів та інші речі", - зазначив міністр.

Омелян також наголосив, що в оприлюдненій компанією презентації сказано, що «Укрзалізниця» має намір придбати 100 тис. одиниць рухомого складу до 2021 року, при цьому Балчун не готовий відповісти на запитання, який саме рухомий склад буде закуплено.

Він зазначив, що міністерство і уряд надали новому польському менеджменту «Укрзалізниці» три місяці строку на проведення внутрішніх змін у компанії.

«Коли ці місяці швидко сплили, я запропонував Гройсману заслухати звіт Балчуна про перші результати, але цього не сталося. Була агресія, потім ще раз агресія, а потім вирішили - щоб я нікого не дратував, забрати залізницю у Омеляна», - підкреслив міністр.

Як повідомляв УНІАН, раніше Балчун повідомив про плани «Укрзалізниці» до кінця березня цього року завершити розробку стратегії розвитку компанії, в тому числі стратегії оновлення рухомого складу.

За його словами, загалом стратегія оновлення рухомого складу передбачає протягом 2017-2021 років закупівлю і ремонт 96 тис. одиниць рухомого складу за 108 млрд грн.

Лише в 2017 році інвестиції в рухомий склад та інфраструктуру заплановані на рівні 27,5 млрд грн, із яких понад 9 млрд грн буде спрямовано на ремонт рухомого складу.

Довідка УНІАН. «Укрзалізниця» є публічним акціонерним товариством, 100% акцій якого належать державі. Компанія входить до переліку держпідприємств, які не підлягають приватизації. Українська залізниця забезпечує 82% вантажних і близько 50% пасажирських перевезень, здійснюваних усіма видами транспорту. За обсягами вантажних перевезень українська залізниця займає четверте місце на Євразійському континенті, поступаючись лише залізницям Китаю, Росії та Індії.

2015 рік "Укрзалізниця" завершила зі збитками 16 млрд грн, обумовленими переважно курсовими коливаннями гривні щодо основних валют. У 2016 році компанія вийшла на показники прибутковості. Чистий прибуток "Укрзалізниці" становив 303 млн грн.

Детальніше читайте на сайті «УНІАН-Економіка»: http://economics.unian.ua/transport/1751701-volodimir-omelyan-mi-domovlyalisya-pislya-obrannya-balchun-pripinyae-kontserti-i-zaymaetsya-robotoyu-ale-vin-znovu-rozmistiv-svoyu-programu-gastroley-na-lyutiy-kviten.html