В ЄС занепокоєні погіршенням ситуації з правами людини в Криму і закликали звільнити адвоката Курбедінова

19:31, 31 січня 2017

Брюссель. 31 січня. УНІАН. В Європейському Союзі висловили занепокоєння у зв'язку з погіршенням ситуації з правами людини в Криму і закликали звільнити адвоката Еміля Курбедінова.

Про це, як повідомляє власний кореспондент УНІАН, йдеться в оприлюдненій у вівторок в Брюсселі заяві речника високого представника ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріки Могеріні.

"Адміністративне затримання адвоката з прав людини Еміля Курбедінова 26 січня в Сімферополі на Кримському півострові продовжує тривожну тенденцію збільшення частих нападів на життєво важливу роботу правозахисників із захисту прав кримських татар і тих, хто не визнає незаконну анексію півострова Російською Федерацією. Слід поважати права Курбедінова та гарантувати його звільнення", - наголошується в заяві.

Речник нагадав, що ЄС послідовно підіймає питання погіршення ситуації з правами людини на Кримському півострові з моменту незаконної анексії Росією.

Як приклад в ЄС вказали на серйозне порушення права кримських татар в результаті заборони діяльності Меджлісу, їхнього органу самоврядування, з маркуванням його як "екстремістської організації". "Останні звинувачення в екстремізмі заступника голови Ільмі Умерова є ще одним прикладом переслідування їхніх лідерів. Ми очікуємо, що ці звинувачення будуть зняті і право пана Умерова на юриста будуть повністю дотримані", - підкреслюється в заяві.

Також ЄС знову закликав до повного, вільного та безперешкодного доступу на півострів міжнародних спостерігачів для моніторингу дотримання прав людини.

"Європейський Союз, як і раніше, прихильний повній реалізації своєї політики невизнання незаконної анексії Криму та Севастополя. Ми повністю підтримуємо суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України", - заявив речник.