Угорщина готова надати свій швидкісний поїзд для запуску нового маршруту між Будапештом і Мукачевим – міністр інфраструктури

19:25, 31 січня 2017

Київ. 31 січня. УНІАН. Угорщина готова надати свій швидкісний поїзд для запуску нового маршруту, що з'єднує Будапешт із Мукачевим, повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян в інтерв'ю УНІАН.

Він зазначив, що саме міністерство було ініціатором розвитку міжнародного залізничного сполучення з орієнтацією на європейські країни.

«Я завжди підкреслював, що пріоритет - Європа, і нам треба забути, що поїзд №1 їде до Москви, замість нього повинен їхати або до Варшави, або до Праги. Ми запропонували кілька напрямків: Київ - Перемишль, цей маршрут запрацював, крім цього є ще один напрямок у Польщі, є напрямок Мукачеве - Будапешт, але там вже йде вузькоколійна дорога, необхідно відремонтувати 300 метрів залізничного полотна, і тоді цей поїзд може бути запущено. Угорці навіть готові надати свій власний швидкісний поїзд", - сказав Омелян.

Він також повідомив про позитивні переговори зі Словаччиною щодо розвитку міжнародного пасажирського сполучення між країнами.

«Така ж ситуація зі Словаччиною, там теж є напрямок євроколії. Тому може бути багато нових напрямків», - додав Омелян.

Новий міжнародний поїзд за маршрутом Київ - Львів - Перемишль (Польща), який було запущено наприкінці грудня 2016 року, відразу став популярним. Однак, міністр повідомив про факти контрабанди на цьому напрямку вже на третій день після запуску поїзда.

«Сподіваюся, що це стане предметом окремого розгляду (правоохоронних органів та керівництва "Укрзалізниці", - УНІАН)», - підсумував міністр.

Як повідомляв УНІАН, 23 грудня 2016 року "Укрзалізниця" запустила швидкісний поїзд категорії "Інтерсіті+" за маршрутом Київ - Львів - Перемишль (Польща).

Вартість проїзду з Києва до Перемишля у вагонах I класу становить орієнтовно 574 грн, II класу - 406 грн, зі Львова до Перемишля у вагонах I класу - 235 грн, II класу - 172 грн.

На цьому маршруті задіяно електропоїзд виробництва південнокорейської Hyundai Rotem, який курсує щоденно і долає відстань від столиці України до Перемишля за 7 годин.

Детальніше читайте на сайті «УНІАН-Економіка»: http://economics.unian.ua/transport/1751701-volodimir-omelyan-mi-domovlyalisya-pislya-obrannya-balchun-pripinyae-kontserti-i-zaymaetsya-robotoyu-ale-vin-znovu-rozmistiv-svoyu-programu-gastroley-na-lyutiy-kviten.html