Речник Могеріні закликав сторони негайно припинити бойові дії поблизу Авдіївки

17:52, 31 січня 2017

Київ. 31 січня. УНІАН. Речник високого представника ЄС з питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки Федеріки Могеріні закликав сторони негайно припинити бойові дії поблизу Авдіївки.

Про це йдеться у переданій УНІАН Представництва ЄС в Україні заяві речника високого представника ЄС з питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки Федеріки Могеріні щодо порушення режиму тиші на сході України.

«Напружені бойові дії поблизу Авдіївки, які тривають останніми днями, з тяжкими обстрілами із забороненої зброї та значною кількістю жертв, є кричущим порушенням режиму припинення вогню, передбаченого Мінськими угодами. Це наражає на неабиякий ризик мирних жителів.

Окрім того, останні події призвели до серйозних руйнувань об’єктів, що забезпечують місцеві спільноти базовими комунальними послугами», - сказано у заяві.

Речник високого представника ЄС закликав до негайного припинення бойових дій.

«Результатом цього має стати також ремонт надважливої інфраструктури. Всеохопне дотримання режиму припинення вогню є вкрай важливим кроком у напрямку повного виконання Мінських угод, що є підгрунтям для мирного та довгострокового розв’язання конфлікту, – із шаною суверенітету і територіальної цілісності України», - підкреслюється у заяві.

Також речник наголосив не необхідності надання спостерігачам Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ повного та необмеженого доступ до усіх зон, уражених конфліктом.

Як повідомляв УНІАН, окупанти з 29 січня дуже активно обстрілюють українські позиції біля Авдіївки, а також житлові квартали, й не погоджуються припинити вогонь.

Загалом загострилась ситуація по всій лінії розмежування. За даними штабу АТО, з 29 січня внаслідок бойових дій загинуло семеро українських військових, понад 30 зазнали поранень.

30 січня Авдіївка через обстріли залишилася без водо-, електро- і теплопостачання. Внаслідок відключення високовольтної лінії було припинено електропостачання Авдіївського коксохімічного заводу та Донецької фільтрувальної станції. У місті оголошено надзвичайний стан.