Австрійські компанії-посередники у схемі ОГХК мали з держпідприємством одну «прописку» — Ситник

16:58, 31 січня 2017

Київ. 31 січня. УНІАН. Зареєстровані в Австрії компанії-посередники ймовірно причетні до корупційної схеми завдання збитків Об’єднаній гірничо-хімічній компанії (ОГХК), вони насправді здійснювали свою діяльність у приміщеннях держпідприємства.

Як повідомила прес-служба Національного антикорупційного бюро України, про це під час брифінгу сказав директор НАБУ Артем Ситник.

«В ході розслідування даного провадження детективи НАБУ виявили, що управління банківськими рахунками компаній-посередників за допомогою системи «клієнт-банк» здійснювалось із тих самих ІР-адрес, що й управління банківськими рахунками ОГХК. При цьому особа, яка працює в ОГХК, супроводжувала роботу цих «австрійських» компаній», — зазначив він.

За словами Ситника, ОГХК реалізує унікальну титанову продукцію, і могла б приносити до державного бюджету набагато більше коштів, ніж це відбувалося, коли діяла корупційна схема.

«Саме такі схеми, а не розслідування НАБУ, зривають приватизацію державних підприємств», – підкреслив Ситник.

Як повідомляв УНІАН, 25 січня детективи бюро вручили в.о. голови правління ОГХК (100% належить державі) повідомлення про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч.3. ст.27, ч.3 ст.28 («Вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою»), ч.2 ст. 364 («Зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки») Кримінального кодексу України.

Підозрюваного разом із ще двома особами (начальником відділу продажів і маркетингу ОГХК та екс-заступником директора) затримано у Києві цього ж дня.

26 січня детективи НАБУ затримали четвертого учасника цієї корупційної схеми, через яку ОГХК зазнало збитків на суму понад 300 млн грн.

Як встановили детективи бюро, у 2014 році затримані (разом з іншими особами, у тому числі громадянами інших держав) створили групу для отримання неправомірної вигоди в інтересах іноземних компаній, які, своєю чергою, пов’язані з посадовими особами ОГХК).

Схема зводилась до реалізації за заниженими цінами титанової продукції, що використовується в авіаційній та хімічних галузях промисловості, приватним компаніям-посередникам, зареєстрованим в Австрії та Латвії, та пов’язаними зі службовими особами ОГХК.

У подальшому ці компанії-посередники перепродували придбану в ОГХК титанову продукцію за ринковими цінами міжнародним компаніям, які використовують таку продукцію у власному циклі виробництва. Різниця у вартості надходила на рахунки компаній-посередників та під виглядом оплати за надані транспортні послуги виводилася на рахунки інших компаній, підконтрольних службовим особам ОГХК.

Досудове розслідування за наведеними фактами в НАБУ розпочали в січні 2016 року.