Мінекономрозвитку планує щорічно упроваджувати в Україні 1 тисячу європейських техстандартів

16:02, 31 січня 2017

Київ. 31 січня. УНІАН. Міністерство економічного розвитку і торгівлі планує щорічно упроваджувати в Україні 1 тисячу технічних стандартів, що гармонізовані з діючою в Європейському Союзі системою стандартизації, повідомив на прес-конференції заступник міністра економічного розвитку Юрій Бровченко.

«Нашою метою є прийняття, щонайменше, тисячі стандартів на рік, які будуть гармонізовані з Європейським Союзом», - сказав він.

Перший заступник міністра економрозвитку Максим Нефьодов, також присутній на прес-конференції, зазначив, що упровадження європейських стандартів якості важливо для підвищення конкурентоспроможності української продукції, спрощення експорту та імпорту товарів.

Виконуючий обов'язки генерального директора держпідприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» Дмитро Сазонов у ході прес-конференції повідомив, що в 2016 році в Україні було адаптовано 1320 європейських стандартів при плані 1000.

Як повідомляв УНІАН, Верховна Рада 15 січня 2015 року прийняла закон про адаптацію українського законодавства до норм Європейського Союзу у сфері технічних регламентів та оцінки відповідності.

Законом передбачається об'єднання норм законів "Про підтвердження відповідності", "Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності" та декрету Кабінету міністрів від 10 травня 1993 року № 46-93 "Про стандартизацію і сертифікацію" з одночасним визначенням їх як такі, що втратили силу, а також пропонується внести зміни у низку законодавчих актів України.

Європейський Союз планував надати технічну допомогу для фінансування переходу України на європейські стандарти виробництва, що має знизити витрати бізнесу на упровадження європейських правил виробництва для виходу на зарубіжні ринки.