Контракт з очільником «Укрзалізниці» Балчуном закінчується 5 червня - міністр інфраструктури

15:24, 31 січня 2017

Київ. 31 січня. УНІАН. Термін дії контракту з головою правління публічної акціонерної компанії «Укрзалізниця» Войцехом Балчуном закінчується 5 червня поточного року, повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян в інтерв'ю УНІАН.

«На рік (було підписано контракт з Балчуном - УНІАН). І він закінчується 5 червня цього року», - повідомив Омелян.

При цьому очільник Мінінфраструктури зазначив, що, згідно з чинним законодавством, уряд має право достроково припинити будь-які контракти з членами правління або головою правління компанії.

Також, за словами Омеляна, Балчун виступив проти публікації контракту, посилаючись на конфіденційну інформацію.

«Крім того, жодної декларації керівництва «Укрзалізниці» немає в публічному доступі, хоча ми неодноразово підкреслювали, що вони мали бути оприлюднені. Навіть є судове рішення - вони зобов'язані ці дані оприлюднювати, але не виконують його», - сказав Омелян.

Як повідомляв УНІАН, Балчун був призначений на посаду очільника "Укрзалізниці" за результатами відкритого конкурсу розпорядженням Кабінету міністрів 20 квітня 2016 року.

З кінця 2016 року Омелян неодноразово звинувачував Балчуна у непрофесіоналізмі і повільному реформуванні компанії. Під час засідання уряду 25 січня між Омеляном і прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом відбулася дискусія з приводу проблемних питань у реформуванні "Укрзалізниці" та її керівника Балчуна.

Гройсман заявив, що Кабінет міністрів прийняв рішення про підпорядкування "Укрзалізниці" безпосередньо уряду, щоб не допустити перетворення компанії на заручницю особистих відносин і амбіцій чиновників різних рангів. При цьому Омелян наполягає на перегляді рішення Кабінету міністрів про виведення "Укрзалізниці" з підпорядкування Мінінфрастуктури і передачі в управління Міністерству економічного розвитку і торгівлі, також він заявив про намір оскаржити це рішення у суді.

У свою чергу, Гройсман запропонував провести "авторитетний" аудит діяльності Балчуна на посаді очільника "Укрзалізниці", за підсумками якого ухвалити відповідні кадрові рішення.

Детальніше читайте на сайті «УНІАН-Економіка»: http://economics.unian.ua/transport/1751701-volodimir-omelyan-mi-domovlyalisya-pislya-obrannya-balchun-pripinyae-kontserti-i-zaymaetsya-robotoyu-ale- vin-znovu-rozmistiv-svoyu-programu-gastroley-na-lyutiy-kviten.html