В СЦКК запевняють, що вживають заходів з припинення вогню в Авдіївці, але противник підтягує резерви і нарощує чисельність бойовиків

14:50, 31 січня 2017

Київ. 31 січня. УНІАН. У Спільному центрі з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) запевняють, що вживають всіх заходів з припинення вогню поблизу Авдіївки, але російсько-окупаційні війська підтягують резерви і нарощує чисельність бойовиків.

Про це у коментарі щодо ситуації в Авдіївці заявив керівник української сторони СЦКК генерал-майор Анатолій Петренко, повідомили УНІАН в Управлінні комунікацій та преси Міністерства оборони.

“Третій день поспіль залишається складною обстановка навколо населеного пункту Авдіївка. Починаючи з ранку 29 січня, незаконними збройними формування ведуться активні штурмові дії позицій Збройних сил України, особливо навколо Донецької фільтрувальної станції, а також промислової зони”, - сказав він.

Петренко додав, що за 2,5 доби зафіксовано десять штурмових дій з метою заволодіння позиціями Збройних сил України і покращення тактичного становища НЗФ ОРДО.

«Всі ці атаки ведуться із застосуванням незаконних видів озброєння, заборонених Мінськими домовленостями. Застосовуються всі види артилерії, калібру 152 і 122 мм, реактивні системи залпового вогню, міномети 120 і 82 мм. В цілому за останні дві з половиною доби нами зафіксовано 1578 боєприпасів, які було випущено по позиціях, а також по населеному пункту Авдіївка», – повідомив генерал-майор.

Він нагадав, що внаслідок обстрілів зазнали руйнувань житлові будинки, є поранені серед місцевого населення. Місто залишається без електро-, водо- та теплопостачання.

Петренко запевнив, що Спільним центром спільно із Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ вживаються всі заходи з метою ввести режим тиші, припинити активні дії противника та зупинити використання заборонених Мінськими угодами озброєння та військової техніки.

«Натомість противник продовжує маневрувати силами і засобами, підтягує резерви, нарощує чисельність особового складу на передових позиціях, а також підтягує нові зразки озброєння і військової техніки, та збільшує чисельність застосованих боєприпасів», – повідомив він.

За його словами, ремонтні роботи з метою відновлення критичних послуг для населення Авдіївки та Авдіївського коксохімічного комбінату не ведуться, оскільки тривають активні бойові дії.