В НАБУ назвали відмову львівського суду заарештувати суддю-хабарника спробою нівелювати судову реформу

14:35, 31 січня 2017

Київ. 31 січня. УНІАН. У Національному антикорупційному бюро України вважають спробою нівелювати судову реформу відмову Галицького районного суду Львова взяти під варту суддю Солом’янського райсуду Києва за отримання 22 тис. доларів хабара.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на прес-конференції в Києві заявив голова НАБУ Артем Ситник.

За його словами, рішення львівського суду створило прецедент, оскільки в ньому є посилання на те, що начебто для обрання судді-хабарнику запобіжного заходу у вигляді арешту потрібна згода Вищої ради правосуддя, хоча у змінах до закону про статус суддів і судочинство вказано, що запобіжний захід обирається судом затриманому безпосередньо при скоєнні злочину судді без згоди на це іншої вищої судової інстанції.

“Ми вважаємо це спробою нівелювати судову реформу, яку розпочали, і заявляємо, що такі дії є неприпустимими”, - сказав Ситник.

При цьому він зауважив, що з приводу винесеного судом Львова рішення пропонував зустрітися представникам Вищої ради правосуддя, “але вони мою пропозицію проігнорували”.

Як повідомляв УНІАН, Галицький районний суд Львова 29 січня не задовольнив клопотання НАБУ про арешт судді Солом’янського райсуду Києва, затриманого 26 січня під час одержання 22 тис. доларів хабара.

За повідомленням Національного антикорупційного бюро України, «підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання, що, на думку НАБУ, є неприйнятним». Як заявили тоді в НАБУ, «ухвалюючи рішення, суддя Галицького райсуду мотивував його публічним зверненням Вищої ради правосуддя, яке не має жодної юридичної сили». Натомість норми законів та Конституції України, усталена практика арешту суддів, затриманих під час скоєння тяжких злочинів вже після набуття чинності судової реформи, повністю проігноровані, підкреслюється в повідомленні.