Україна звернулася до Парламентської асамблеї НАТО з проханням посилити тиск на Кремль через події у Авдіївці

14:20, 31 січня 2017

Київ. 31 січня. УНІАН. Україна звернулася до делегатів Парламентській асамблеї НАТО з проханням посилити політико-дипломатичний тиск на Кремль у зв’язку з подіями в Авдіївці.

Відповідне звернення до голови ПА НАТО Паоло Аллі та членів Парламентської Асамблеї НАТО направила голова постійної делегації України в ПА НАТО Ірина Фріз.

"Постійна делегація України у Парламентській Асамблеї НАТО звертається з глибоким занепокоєнням у зв’язку з активізацією російсько-терористичних сил на Донбасі та обстрілами міста Авдіївка, що загрожують гуманітарною катастрофою", - йдеться у зверненні, опублікованому на сторінці Фріз у Facebook.

Вона наголосила, що з 29 січня російські окупаційні війська ведуть масовані обстріли із забороненої Мінськими домовленостями зброї, зокрема, РСЗВ «Град», артилерії калібру 152 мм, 122 мм, мінометів калібру 120 мм та 82 мм, танків, а також зі стрілецької зброї.

«Внаслідок порушення російською стороною Мінських угод загинули 8 українських військовослужбовців, 26 отримали поранення, є втрати серед мирних жителів. Обстріли житлових районів ведуться з території житлового сектору окупованого Донецька. Внаслідок артилерійських ударів по місту знеструмлені Авдіївка та Ясинувата, виведена з ладу система постачання води та тепла, закриті школи. Обстрілів зазнала лікарня міста Авдіївка. Температура повітря в районі сягає 25 градусів морозу, що ускладнює гуманітарну ситуацію», – написала Фріз.

Депутат звернула увагу голови ПА НАТО та її членів на те, що обстріли населених пунктів, зокрема житлових кварталів, об’єктів соціальної інфраструктури: шкіл та дитячих садків, тобто незаконне, безпричинне та широкомасштабне знищення майна, не викликане воєнною необхідністю, є грубим порушенням Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року.

«Ескалація на Донбасі повторює тактику Російської Федерації в сирійському Алеппо, спрямовану на повне знищення населених пунктів разом з населенням та провокування гуманітарної кризи з метою створення міграційних хвиль», – зазначила парламентар.

«Звертаємося до членів Парламентської асамблеї НАТО з проханням довести до відома національних парламентів про ситуацію, що склалася в зоні проведення антитерористичної операції на сході України та посилити політико-дипломатичний тиск на Кремль для того, щоб зупинити небезпечну ескалацію на Донбасі та уникнути гуманітарної катастрофи в регіоні», – написала Фріз.

*** Парламентська асамблея НАТО була створена в 1955 році, до її складу входять 257 делегатів - членів парламентів 28 країн-союзників. Комітет Парламентської асамблеї НАТО визнав агресію Росії проти України головним фактором дестабілізації безпекової ситуації в світі.