Агрохолдинг «Мрія» відновив контроль над 10 компаніями із земельним банком 5 тис. га (доповнена)

14:04, 31 січня 2017

Новина доповнена після абзацу 4

Київ. 31 січня. УНІАН. Комісія при Міністерстві юстиції України з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації майнових прав і бізнесу повернула великому виробнику сільськогосподарської продукції агрохолдингу «Мрія» корпоративні права 10 юридичних осіб та їх земельні активи в розмірі 5 тис. га, які були незаконно виведені попередніми власниками компанії.

Про це повідомив директор юридичного департаменту агрохолдингу «Мрія» Сергій Ігнатовський на прес-конференції в УНІАН.

«Ми повернули корпоративні права, які у нас були видані в 2014-2015 роках на 10 юридичних осіб, які орендують 5 тис. га землі. Це перше досягнення в поверненні активів, які демонструє агрохолдинг «Мрія» за допомогою органів державної влади і законодавства, яке дозволяє зробити це ефективно й досить швидко», - сказав він.

Зокрема, згідно з прес-релізом компанії, агрохолдингу «Мрія» було повернуто корпоративні права таких юридичних осіб: ТОВ «Новагрос», ТОВ «Агропродукт 2», ПАП «Колос» (Тернопільська обл.), ТОВ «Агроніка 1», ТОВ «Слобідка Смотрицька», ТОВ «Жищинці», ТОВ «Баркософт Агро 2» (Хмельницька обл.), ПП «Агро-Віта», ТОВ «Івано-Золоте» (Івано-Франківська обл.) і ТОВ «Промінь-Агро» (Чернівецька обл.).

За словами Ігнатовського, корпоративні права зазначених компаній були незаконним шляхом переоформлені за допомогою державних реєстраторів та нотаріусів попередніми власниками і менеджментом «Мрії» на сторонніх фізичних осіб, не пов'язаних із агрохолдингом.

«Попередні власники і менеджмент компанії дійсно довели її до банкрутства. Залучалися кошти кредиторів, відмивалась земля шляхом взяття в оренду, відмивалось майно. Компанія працювала на те, щоб відмивати активи», - заявив він.

За оцінками агрохолдингу «Мрія», в момент оголошення дефолту попередніми власниками були виведені права оренди на землю розміром 60 тис. га і понад 1 тис. одиниць техніки, які були передані підставним юридичним особам.

Таким чином, незаконними власниками підприємств було змінено склад їх учасників, змінено керівництво, ініційовані процедури ліквідації, а також розірвання договорів оренди земельних паїв та їх переоформлення на інших юросіб.

Присутній на прес-конференції заступник міністра юстиції Павло Мороз зазначив, що комісія Мін'юсту з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації майнових прав і бізнесу врятувала від рейдерського захоплення компанію, інвестори якої вклали в українську економіку понад 30 млрд грн.

«Мін'юст повернув власність інвесторам зі США, Франції, Німеччини та Італії, які вкладали кошти в агрохолдинг «Мрія», - сказав він.

За словами заступника міністра, комісія при Мін'юсті розглядала скарги щодо захоплення агрохолдингу «Мрія» максимально швидко - протягом 30 днів, оскільки йшлося про довіру іноземних інвесторів загалом до України.

«Комісія, створена на базі Мін'юсту, покликана захищати права власності не лише пересічних громадян, але й закордонних інвесторів. Це наше завдання. Міністерство юстиції дуже активно брало участь у розробці Антирейдерського закону, 30 новел якого роблять неможливим застосування левової частки рейдерських схем. Зараз закон доводить свою ефективність», - підсумував Мороз.

Як повідомляв УНІАН, на початку серпня 2014 року агрохолдинг «Мрія» не зміг виплатити близько 130 млн дол. за своїми зобов'язаннями. За даними міжнародного комітету кредиторів, заборгованість «Мрії» перед усіма фінансовими кредиторами до моменту оголошення дефолту становила 1,3 млрд дол.

Після технічного дефолту, оголошеного в серпні 2014 року, «Мрія» перейшла під контроль кредиторів – найбільших міжнародних банків та інвестиційних фондів.

У січні 2015 року Інтерпол оголосив у розшук 32-річного Миколу Гуту, сина засновників і співвласників агрохолдингу «Мрія» Івана і Клавдії Гута, через підозру в шахрайстві.

В лютому 2015 року був призначений новий топ-менеджмент «Мрії». Генеральним директором агрохолдингу був призначений Саймон Чернявський, який раніше очолював сільськогосподарський HarvEast Holding.

Довідка УНІАН. «Мрія» – вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, заснований у 1992 році. Компанія обробляє близько 180 тис. гектарів земель у Тернопільській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській та Рівненській областях. Агрохолдинг вирощує пшеницю, картоплю, ріпак, кукурудзу, гречку, соняшник, сою, ячмінь і горох. У структурі холдингу власні елеватори та зерносховища потужністю понад 660 тис. тонн, а також власний насіннєвий завод виробничою потужністю 300 тонн насіння на добу.