У НАБУ заявляють про наявність у провадженні справ щодо зловживань в «Укрспирті», але підозрюваних ще немає

13:51, 31 січня 2017

Київ. 31 січня. УНІАН. У Національному антикорупційному бюро України заявляють про наявність у провадженні справ щодо зловживань в «Укрспирті», але підозрюваних ще немає.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні на прес-конференції в Києві повідомив голова НАБУ Артем Ситник.

«Справи по «Укрспирту» є, але підозрюваних ще немає. Цим питанням ми займаємося», – сказав Ситник.

Як повідомляв УНІАН, 15 жовтня 2016 року генпрокурор Юрій Луценко заявив про затримання колишнього головного бухгалтера ДП "Укрспирт" Романа Волощука (період 2012-2014 рр.) за підозрою у розкраданні 750 млн грн.

За даними Луценка, Волощук за попередньою змовою з тодішнім керівником "Укрспирту" Олександром Хартом перерахував грошові кошти в розмірі 750 млн грн на рахунки фіктивних підприємств, які не здійснювали поставки продукції. Крім того, затриманий підозрюється в ухиленні від сплати податків на суму 175 млн грн.

Колишній генеральний директор держпідприємства "Укрспирт" Олександр Харт з травня 2014 року перебуває у розшуку за підозрою у розтраті держмайна. Харт очолював «Укрспирт» з червня 2012 року до березня 2014 року.

В березні 2016 року тодішній прем’єр-міністр Арсеній Яценюк повідомив, що Кабінет міністрів за результатами перевірок передав правоохоронним органам матеріали щодо зловживань у компаніях «Укргідроенерго», «Укрспирт», «Центренерго», Державній продовольчій зерновій корпорації України, Об'єднаній хімічній компанії та інших.