У Києві за отримання 200 тис. грн хабара судитимуть двох екс-високопосадовців Київської ОДА

13:04, 31 січня 2017

Київ. 31 січня. УНІАН. За обвинуваченням у хабарництві у Києві судитимуть колишнього заступника голови Київської обласної державної адміністрації та начальника управління лікувально-профілактичної допомоги Департаменту охорони здоров’я КОДА.

Як повідомила прес-служба Генеральної прокуратури України, екс-заступник голови облдержадміністрації вимагав та за пособництва начальника підпорядкованого управління отримав від підлеглої працівниці неправомірну вигоду в сумі 200 тис. грн за безперешкодне її звільнення з займаної посади у зв’язку з переведенням на інше місце роботи.

"Дії обвинувачених, а саме: колишнього заступника голови облдержадміністрації кваліфіковані за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, начальника управління вказаного органу – за ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368 КК України. Обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженні 30.01.2017 направлено до Голосіївського районного суду м. Києва для розгляду по суті", - йдеться в повідомленні.

Обвинуваченим загрожує покарання у виді позбавлення волі до 10 років із конфіскацією майна та позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Як повідомляв УНІАН, 9 вересня 2016 року правоохоронці затримали заступника голови КОДА Ігора Любка, який через посередника – начальника управління департаменту охорони здоров'я Юрія Пуденка – вимагав та отримав 200 тис. грн. від своєї підлеглої за безперешкодне переведення до іншого державного органу. За даними міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, Любко вимагав зазначену суму за підписання розпорядження про звільнення із формулюванням, яке не зашкодило б подальшому її працевлаштуванню.