Адміністрація морпортів має намір створити цілорічний центр відпочинку на морвокзалі Одеського порту

12:52, 31 січня 2017

Одеса. 31 січня. УНІАН. Державне підприємство «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) заявило про намір створити в пасажирському комплексі Одеського морського торгового порту цілорічний центр відпочинку.

Як повідомили УНІАН у прес-службі АМПУ, це передбачає концепція розвитку комплексу, презентована 30 січня керівником АМПУ Райвіомс Вецкагансом на зустрічі, в якій взяв участь мер Одеси Геннадій Труханов.

Відзначається, що в рамках пасажирського комплексу, розташованого в центрі міста, планується розвиток трьох напрямків. Перший - розвиток соціального простору для городян і гостей міста зі штучними тіньовими зонами, оглядовими майданчиками і зонами відпочинку. Другий - розвиток подієвого і ділового туризму, в тому числі проведення виставок, конференцій, гастрономічних фестивалів, концертів, ярмарків, створення майданчика для сімейного культурного дозвілля та дитячого центру розваг. Третій напрямок - розвиток індустрії розваг шляхом створення цілорічного освітнього і культурного центру відпочинку городян і гостей міста. У тому числі планується створення ресторанів і фуд-кортів.

Також на 3-му рівні комплексу облаштують міський туристично-інформаційний центр європейського типу.

Як підкреслили у прес-службі, модернізація пасажирського комплексу не торкнеться традиційних завдань порту з прийому іноземних туристів, розміщення дипломно-паспортного відділу служби капітана порту і офісів адміністрації порту.

В АМПУ додали, що розвиток усіх зазначених проектів вимагає тісної співпраці з міською владою, зокрема, в пошуку інвесторів. За словами Вецкаганса, він має великий досвід такої роботи.

«Форми співпраці можуть бути різними, і ми шукатимемо спільну стратегію для загального блага і поліпшення ефективності роботи порту», - підкреслив Вецкаганс.

Під час наради адміністрація Одеського порту ініціювала проведення національного конкурсу з розробки єдиної архітектурно-художньої концепції відкритої площі пасажирського комплексу. В результаті створено робочу групу з розвитку пасажирського комплексу як ключової туристичної локації Одеси.

Довідка УНІАН. Пасажирський комплекс Одеського морського торгового порту - один з найбільших в Європі. Розташований у центрі Одеси, у безпосередній близькості від історичного центру міста, до комплексу ведуть Потьомкінські сходи.

Пасажирський комплекс здатний одночасно приймати п'ять судів на причалах загальною довжиною 1370 метрів. Глибини порту поблизу причалів варіюються від 9,5 до 11,5 м. Фарватер і портові споруди дозволяють приймати судна довжиною до 330 метрів.

Пропускна здатність комплексу сягає 1 млн осіб на рік.

На території пасажирського комплексу знаходяться: концертно-виставковий зал, морський Арт-термінал, ресторан «Гранд Європа», церква, яхтовий комплекс, Музей якорів, експозиція Музею морського флоту України.