У Кремлі звинуватили Україну в ескалації конфлікту на Донбасі і хочуть, щоб Москва, Париж і Берлін примусили Київ «виконувати» Мінськ-2

12:01, 31 січня 2017

Москва. 31 січня. УНІАН. У Кремлі звинуватили Україну в ескалації конфлікту на Донбасі на підставі «достовірних фактів» і хочуть, щоб Москва, Париж і Берлін примусили Київ «виконувати» Мінськ-2.

Як передає власний кореспондент УНІАН у РФ, про це журналістам сказав прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

Зокрема, він заявив, «що в Кремлі стурбовані тим, що відбувається на лінії зіткнення».

За його словами, «є достовірні дані», які свідчать, що з боку України за підтримки артилерії була «спроба нападу» на окуповану територію України, і бойовикам в районі Авдіївки «довелося давати відсіч».

Пєсков заявив, що в Кремлі шкодують, що в результаті загинули люди і з одного, і з іншого боку.

«Подібні агресивні дії за участю ЗСУ підривають цілі і завдання Мінських домовленостей, безумовно, вони чітко свідчать про небажання і неготовність українського керівництва і президента України Порошенка виконувати ці Мінські домовленості. Більше того, дуже схоже на спробу шляхом здійснення агресивних дій в районі Донбасу відволікати увагу від хиткої внутрішньої ситуації. Все це йде на підрив Мінських домовленостей», - сказав він. Пєсков підкреслив, що Мінськ-2 залишається безальтернативним документом для врегулювання конфлікту.

Пєсков заявив, що РФ не отримала від України пропозиції провести консультації з даної ситуації.

Відповідаючи на запитання УНІАН, звідки у Кремля «достовірні дані» про «атаку» української армії, він сказав: «в даному випадку про конкретних даних мають говорити експерти».

«У нас є такі дані, але я не можу, я не експерт у військових справах, щоб говорити про це», - сказав він.

Він заявив, що «Москва - один з гарантів реалізації Мінських домовленостей».

«Безумовно, і Москва, і Париж, і Берлін мають посилити свій вплив і тиск в даному випадку на Київ з тим, щоб змусити Київ таки піти на виконання тих пунктів, які зафіксовані у відповідних документах», - сказав Пєсков, відповідаючи на запитання УНІАН, чи будуть якісь дії з боку Москви у зв'язку із загостренням ситуації на сході України.

Як повідомляв УНІАН, окупанти з 29 січня обстрілюють українські позиції під Авдіївкою, а також житлові квартали.

Сьогодні голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський повідомив, що надійшла письмова гарантія з російської сторони про припинення обстрілів з 10.00 до 17.00. Однак пізніше він заявив, що підрозділ російських бойовиків знову пішов у наступ під Авдіївкою, також окупанти обстріляли Красногорівку.