Гриневич: Рівень фінансування науки має становити не менш як 0,3% ВВП

11:37, 31 січня 2017

Київ. 31 січня. УНІАН. Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич наголошує, що рівень фінансування науки державою має становити не менш як 0,3% ВВП.

Як передає кореспондент УНІАН, про це вона заявила на засіданні круглого столу щодо обговорення пріоритетних напрямків у сфері освіти і науки, які включено до розділу ІІІ «Розвиток людського капіталу» проекту Середньострокового плану пріоритетних дій уряду до 2020 року.

“Нова система управління і фінансування науки. Відверто скажу: мабуть, наука, і та ситуація, яка сьогодні склалася в науці, - це реальний біль. З чим він пов’язаний? Насправді сьогодні державне фінансування науки становить 0,16% від ВВП”, - зазначила міністр.

Гриневич наголосила, що для того, аби вчені могли почати працювати над фундаментальними дослідженнями і «не скорочувати критично цей сектор, наука мусить мати державне фінансування щонайменше на рівні 0,3% ВВП».

“Всі незалежні експерти підтвердили, що фінансування науки в Україні критично мале, і тому ми мусимо зрозуміти, в яких темпах ми будемо нарощувати фінансування науки”, - наголосила Гриневич.