Колишні радянські військовополонені до 30 вересня можуть подавати заяви на отримання від Німеччини матеріальної допомоги

11:01, 31 січня 2017

Київ. 31 січня. УНІАН. Федеративна Республіка Німеччина встановила 30 вересня 2017 року останнім днем, коли колишні радянські військовополонені, які перебували у німецькому полоні під час Другої світової війни, можуть подавати заяви на отримання одноразової допомоги у розмірі 2,5 тис. євро.

Про це УНІАН поінформували у Відділі преси і роботи з громадськістю Посольства ФРН в Україні.

Дипломатичне відомство нагадало, що 21 травня 2015 року німецький Бундестаг ухвалив рішення про те, що колишні радянські військовополонені мають отримати символічну грошову допомогу як визнання завданої їм шкоди. Зокрема, військовослужбовці радянських збройних сил, які під час Другої світової війни з 22 червня 1941 року по 8 травня 1945 року перебували у німецькій неволі як військовополонені, можуть отримати одноразові виплати у розмірі 2,5 тис. євро.

"Заява подається у письмовому вигляді у Федеральне відомство централізованих служб і невирішених майнових питань: DGZ Ring 12, D-13086 Berlin. На грошову допомогу не існує законної вимоги, вона не може бути виплачена третім особам чи спадкоємцям. Заяву про виплату може подати тільки сама потерпіла особа або уповноважена нею особа", - йдеться у повідомленні.

Також вказано, що подробиці щодо процедури та заявні формуляри розміщено на інтернет-сторінці Федерального відомства централізованих служб і невирішених майнових питань за адресою: http://www.badv.bund.de.

"Термін подання заяв закінчується у цьому році 30 вересня 2017 року. При цьому йдеться про остаточний термін", - наголосили дипломати.