Авдіївський коксохім працює і забезпечує обігрів міста завдяки електрогенератору на коксовому газі - гендиректор

09:47, 31 січня 2017

Київ. 31 січня. УНІАН. Авдіївський коксохімічний завод (АКХЗ), що входить до складу гірничо-металургійної групи «Метінвест», станом на 8:30 ранку забезпечує генерацію електроенергії та обігрів міста завдяки енергозабезпеченню підприємства за рахунок власних генераторів, що працюють на коксовому газі, з 10-ї ранку підприємство очікує початок режиму тиші для відновлення ліній електропередач, які були пошкоджені внаслідок безперервного обстрілу заводу з боку російських військ, повідомив генеральний директор «АКХЗ» Муса Магомедов на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

«Ситуація на 8.30: до ранку змогли утримати генерацію і обігрів міста на коксовому газі, для подальшої підтримки чекаємо подачі природного газу; обіцяють з 10-ї години режим тиші на відновлення ЛЕП, однак зараз все досить напружено і шумно, є прильоти у місто», - написав він.

Раніше він повідомив, що підприємство в умовах катастрофічної нестачі коксового газу намагається утримати генерацію електрики і обігрів води для опалення міста до ранку. «3-й і 4-й коксові цехи законсервовані, але для подальшої підтримки температур коксових батарей і обігріву міста знадобиться природний газ. За аналогією з лютим 2014 року - приблизно 18000 кубів на годину, для того, щоб зберегти місто Авдіївку і АКХЗ і не допустити гуманітарної та екологічної катастрофи», - повідомив Магомедов.

Як повідомляв УНІАН, 30 січня АКХЗ повідомив про припинення виробництва продукції через відсутність електропостачання, причиною якого стало пошкодження ліній електропередач внаслідок безперервного обстрілу заводу з боку російських військ.

З початку ведення бойових дій АКХЗ вже 14 раз зупиняв свою роботу. Підприємство неодноразово піддавалося масованим обстрілам з боку бойовиків і російських військ, які знаходяться на Донбасі.

Прес-служба підприємства також повідомляла, що на території АКХЗ розірвалося понад 320 снарядів, дев'ять працівників заводу загинули, понад 50 осіб отримали поранення.

Одне з останніх відключень електроживлення сталося на початку грудня 2016 року. Тоді основне обладнання АКХЗ оперативно перевели на резервне джерело живлення - власну генерацію за рахунок природного газу. Два коксових цехи довелося перевести у режим гарячої консервації. Були зупинені і хімічні цехи. Глибока посадка напруги на заводі спричинила за собою зупинку подачі тепла в місто.

12 грудня 2016 року завод відновив стабільний виробничий процес після усунення пошкоджень двох високовольтних вводів ліній електропередач, що живлять підприємство.

29 січня Магомедов повідомив, що в результаті бойових дій Авдіївка залишилася без світла, а завод працював тільки на одній лінії електропередач.

Довідка УНІАН. Авдіївський коксохімічний завод - найбільше в Європі високотехнологічне коксохімічне підприємство. На заводі випускається близько 30 видів продукції, основним з яких є кокс для металургії. АКХЗ входить до групи "Метінвест" Ріната Ахметова і Вадима Новінського.

«Метінвест» - міжнародна вертикально інтегрована гірничо-металургійна група компаній, яка є найбільшим в Україні і одним з найбільших в СНД виробників залізорудної сировини і сталі.