Уряд зробить все для забезпечення українців вугіллям - Гройсман

09:13, 31 січня 2017

Київ. 31 січня. УНІАН. Уряд України зробить все для забезпечення українців вугіллям для проходження опалювального сезону та на подальші періоди, сказав в ефірі телеканалу ICTV прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

Гройсман повідомив, що сьогодні економіка України споживає у рік близько 33 млн тонн вугілля, з яких 9 млн тонн - це вугілля групи «А», і він видобувається переважно на непідконтрольній території. «Я проти контрабанди та зловживань на лінії розмежування ... Але ми зробимо все, щоб вугілля було досить для задоволення потреб населення. Це наші надра», - сказав Гройсман.

Як повідомляв УНІАН, після ініційованої Росією війни на Донбасі Україна втратила в цьому регіоні велику кількість шахт, які видобувають антрацит. Для вирішення цієї проблеми Україна закуповує паливо у Південно-Африканській Республіці та Польщі.

На захопленій бойовиками території антрацит добувають лише шахти компанії ДТЕК Ріната Ахметова, проте поставки вугілля із зони АТО часто перериваються.

У середині вересня 2016 року директор з логістики «ДТЕК-Енерго» Орест Логунов повідомляв, що частина антрацитового вугілля, який ДТЕК привозив з тимчасово окупованих територій, надходила на ТЕС державної енергогенеруючої компанії «Центренерго».

25 січня 2017 року ветерани АТО заблокували залізницю Луганськ - Попасна у рамках торгової блокади окупованих регіонів Донбасу, в результаті чого було заблоковано рух 12 поїздів із загальною кількістю 700 вагонів.

Після цього заступник міністра з питань окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука заявив, що ця блокада може привести до того, що вся Луганська область залишиться без електроенергії. За його словами, цей маршрут - єдина гілка, по якій здійснюється постачання вугіллям ТЕС у Щастя (Луганська обл.) На думку Туки, такі дії є незаконними і недоцільними.