Українці з 1 лютого відчують реальне зниження цін на окремі групи лікарських препаратів - Гройсман

09:10, 31 січня 2017

Київ. 31 січня. УНІАН. Українці з 1 лютого відчують реальне зниження цін на окремі групи ліків, включаючи ліки від діабету, астми і гіпертонії, незважаючи на всю протидію нечесних на руку фармацевтів. Про це в ефірі телеканалу ICTV сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Ми розуміли: коли тільки почнемо наводити порядок у цінах на ліки, буде протидія. Але парадокс в тому, що в Польщі такі самі ліки коштують дешевше, ніж тут, - сказав Гройсман. - Дорогу здолає той, хто йде. І наша задача забезпечити зниження ціни за трьома категоріями: гіпертонія, цукровий діабет і бронхіальна астма. З 1 лютого ми будемо бачити зниження цін на ліки цих категорій».

Гройсман також нагадав, що в поточному році Кабмін заклав 5,9 млрд грн на закупівлі ліків, які пройдуть по лінії міжнародних організацій.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці січня поточного року Міністерство охорони здоров'я України у рамках проведеної в країні медичної реформи, а також за дорученням очільника уряду визначило порядок встановлення граничних цін і торговельних надбавок на ліки за їх діючою речовиною, що набирає чинності з 1 лютого поточного року. Цей крок, по суті, є практикою державного регулювання цін, проте він дозволить якомога швидше забезпечити українців доступними і якісними ліками. Максимальна оптова надбавка на продаж ліків становить 5% з урахуванням усіх податків і зборів, максимальна роздрібна торгова надбавка - 15% з урахуванням усіх податків і зборів.

Референтна ціна на ліки встановлена залежно від цін на аналогічний препарат у 5 сусідніх країнах - Польщі, Словаччини, Угорщини, Чехії та Латвії. Визначення граничної оптово-відпускної ціни проходить шляхом визначення мінімальної референтної ціни одиниці лікарської форми. Реєстр граничних оптових цін на лікарські засоби оприлюднено на сайті Міністерства охорони здоров'я.