«Київстар» готовий співпрацювати з «МТС Україна» і lifecell для впровадження 3G-мережі в київському метро

18:55, 30 січня 2017

Київ. 30 січня. УНІАН. Один із найбільших в Україні операторів мобільного зв'язку «Київстар» готовий до співпраці з операторами «МТС Україна» (бренд Vodafone) і lifecell для впровадження зв'язку третього покоління (3G) в київському метрополітені, повідомив голова компанії Петро Чернишов на своїй сторінці в мережі Facebook.

«Щоб побудувати 3G потрібно витратити сотні мільйонів гривень. Зараз ми чекаємо узгодження технічних деталей і початку переговорів із колегами по ринку (раніше були узгоджені лише умови на 2G). Це дуже дорогий проект, який вимагає ретельної фінансової оцінки. Я не втрачаю надії на те, що шановний «МТС»/Vodafone і улюблений lifecell не залишить нас», - написав він.

За словами Чернишова, на сьогодні мобільний зв'язок та інтернет охоплюють 24 станції та тунелі між ними, а до кінця квітня 2017 року 2G-покриття буде впроваджено ще на 8 станціях київського метрополітену.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці грудня 2016 року прем’єр-міністр Володимир Гройсман запропонував найбільшим українським мобільним операторам побудувати мережу третього покоління в столичному метрополітені.

Раніше президент мобільного оператора «Київстар» зазначав, що для побудови мережі 3G у метро всім мобільним операторам необхідно домовитися про можливість розподілу витрат. Таким чином вони зможуть побудувати єдину мережу для всіх.

Однак, за його словами, ще не на всіх станціях метро побудована мережа 2G, для проведення якої необхідно ще близько півроку.

23 лютого 2015 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, провела торги з голосу з тендеру на отримання ліцензій на 3G-зв'язок. За результатами торгів оператор «Астеліт» став переможцем конкурсу на 3G-зв'язок за першим лотом за 3,355 млрд грн. Другий лот дістався оператору «МТС Україна» за 2,715 млрд грн, а третій – «Київстару» за 2,7 млрд грн.

Близько половини населення України вже можуть користуватися 3G-послугами.