Слідство у справі Януковича поки не може вважатися завершеним - адвокат (доповнена)

18:19, 30 січня 2017

Київ. 30 січня. УНІАН. Адвокат Віктора Януковича Віталій Сердюк запевняє, що слідство у справі колишнього президента України поки не може вважатися завершеним.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він повідомив у коментарі журналістам.

"Слідство у даній справі не може вважатися закінченим, оскільки не виконані необхідні дії, які зараз знаходяться на виконанні в Генеральній прокуратурі Російської Федерації", - сказав захисник.

Він додав, що "на спростування слів прокурора ГПУ Кравченка" демонструє "відповідь Генпрокуратури Росії про те, що запит про міжнародну правову допомогу знаходиться на стадії виконання".

"До закінчення виконання даного запиту слідство не може бути закінченим у відповідності до вимог закону. Віктора Януковича не допитано, не вручено повідомлення про підозру, він не набув статусу підозрюваної особи в даній справі", - зауважив Сердюк.

Так, на його переконання, доки не буде виконано цей запит, слідство не може вважатися закінченим.

Також адвокат "на спростування слів прокурора Кравченка" продемонстрував "постанову про продовження строків слідства у даній справі", яка, за його словами, була підписана 25 січня "особисто головним військовим прокурором України Анатолієм Матіосом, який продовжив термін слідства у справі до 28 березня".

На запитання, чи намагалися вручити захисту матеріали досудового розслідування, Сердюк зазначив, що "відбувалися процесуальні дії, слідчий оголосив про своє бажання завершити".

"Проте захист цьому заперечив, зробив відповідні письмові заяви з помітками у відповідних матеріалах справи про те, що слідство до цього часу не може вважатися закінченим, допоки не буде допитаний Віктор Янукович, і допоки не буде виконано запит України російською стороною, який зараз знаходиться на стадії виконання", - додав захисник Януковича.

Крім того, на запитання, коли може відбутися допит Януковича у цій справі по Skype-зв'язку, Сердюк зазначив, що з цього приводу Янукович подав підписану ним заява.

"Слідчий зобов'язаний її розглянути, задовільнити та забезпечити доступ суспільства до інформації, яку бажає повідомити з даного питання Віктор Янукович офіційно, під протокол", - сказав захисник.

Сердюк також нагадав, що "без участі Віктора Януковича справа не може бути ані закінчена, ані передана до суду".

На уточнення, чи готовий Янукович отримати підозру, адвокат сказав: "Він вимагає це зробити. Вимагає або прибути слідчим за місцем його перебування, або отримати ці документи в порядку міжнародної правової допомоги через прокуратуру Російської Федерації".