Продовження блокади залізничних колій у Луганській області створює ризики для енергетичної безпеки України – міністр енергетики

18:17, 30 січня 2017

Київ. 30 січня. УНІАН. Продовження блокади залізничних колій на лінії розмежування в Луганській області і поставка енергетичного вугілля з окупованих територій на українські ТЕС створює ризики для енергетичної безпеки України.

Як повідомляє прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості на своїй сторінці в соцмережі Facebook, про це заявив керівник відомства Ігор Насалик під час засідання Координаційного центру з забезпечення поставок вугілля на теплоелектростанції України.

За даними прес-служби, Насалик звернувся до представників Державної фіскальної служби та інших органів з проханням вжити додаткових заходів щодо посилення контролю за перевезеннями, оскільки відсутність прозорості та продовження блокади створює ризики для енергетичної безпеки України.

За словами міністра, Міненерговугілля оперативно стежить за ситуацією навколо блокування ділянки залізниці на Луганщині і вважає, що вирішення проблемних питань має відбуватись у правовому полі.

«Заблокованою залізничною гілкою «Луганськ – Попасна» здійснюється поставка вугілля на ТЕС м. Щастя, яка є єдиним джерелом електроенергії на Луганщині, де розташовано понад 1000 соціальних об'єктів», - наголошується в повідомленні.

У Міненерговугілля також нагадали, що найбільші вугледобувні підприємства Донбасу, які мають виробничі потужності на непідконтрольної території, зареєстровані і сплачують податки на території України, в тому числі й ті, які забезпечують паливом ТЕС в Щасті.

Як повідомляв УНІАН, після ініційованої Росією війни на Донбасі, Україна втратила в цьому регіоні велику кількість шахт, які видобувають антрацит. Для вирішення цієї проблеми Україна закуповувала паливо в Південно-Африканській Республіці.

На захопленій бойовиками території антрацит видобувають лише шахти компанії ДТЕК Ріната Ахметова, однак поставки вугілля із зони АТО часто перериваються.

25 січня 2017 року ветерани АТО заблокували залізницю «Луганськ – Попасна» в рамках торговельної блокади окупованих регіонів Донбасу, в результаті чого було заблоковано рух 12 поїздів із загальною кількістю 700 вагонів.

Після цього заступник міністра з питань окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука заявив, що ця блокада може призвести до того, що вся Луганська область залишиться без електроенергії. За його словами, цей маршрут – єдина гілка, якою здійснюються поставки вугілля на ТЕС у Щасті. На думку Туки, такі дії є незаконними і недоцільними.

26 січня 2017 року у прес-службі «ДТЕК-Енерго» повідомили, що блокування залізничної ділянки на лінії розмежування, а саме в районі населених пунктів Гірське – Золоте Луганської області, може негативно вплинути на забезпечення вугіллям ТЕС, які розміщені на підконтрольній Україні території.