На Тернопільщині поліція розслідує черговий факт розвантаження двох фур із львівським сміттям у регіоні

18:07, 30 січня 2017

Тернопіль. 30 січня. УНІАН. На Тернопільщині поліцейські розшукують осіб, які незаконно розвантажили на Тернопільщині два сміттєвоза з побутовими відходами зі Львова.

Як повідомили УНІАН в секторі комунікацій Головного управління Національної поліції України в Тернопільській області, місцеві мешканці повідомили поліцейських, що сьогодні близько 4-ї години ранку дві вантажівки з відходами заїхали на територію Павлівського смітєзвалища у Бережанському районі і скинули сміття.

На місце події виїхала екологічна інспекція Тернопільської області та слідчо-оперативна група місцевого відділу поліції.

Під час перевірки у побутових відходах виявлено чеки з львівських магазинів, учнівські зошити львівських школярів а також інші документи, які свідчать, що сміття, найімовірніше, завезли саме з Львівщини.

Подія внесена до журналу єдиного обліку про скоєнні злочини та правопорушення. Поліцейські встановлюють усі обставини правоорушення.

Як повідомляв УНІАН, 24 січня голова Тернопільської ОДА Степан Барна доручив правоохоронцям, керівникам РДА та керівникам громад посилити контроль за пересуванням сміттєвозів та не допустити завезення в область сміття зі Львова.

Зумовлене його доручення було тим, що раніше в Малашівцях та поблизу Зборова було виявлено несанкціонований скид сміття з чеками з львівських магазинів.

Довідка УНІАН. У Львові виникла напружена ситуація з вивезенням побутових відходів через закриття Грибовицького сміттєзвалища після обвалу на ньому та загибелі людей у травні 2016 року.

Міський голова Львова Андрій Садовий неодноразово звертався за допомогою до інших регіонів країни, однак більшість із них не мають змоги приймати додаткову кількість сміття через технічний стан полігонів. Випадки несанкціонованого завезення львівського сміття фіксувалися багатьох областях України.

27 січня під час засідання у Львівській ОДА за участі прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана було досягнуто домовленість про виділення земельної ділянки в районі гірничо-хімічного підприємства «Сірка» на території Яворівського району Львівської області для облаштування нового полігону твердих побутових відходів.

За даними Львівської міської ради, щоденно місто продукує 650-700 тонн сміття.