Держкомтелерадіо підготував проекти актів щодо обмеження доступу в Україну друкованої продукції антиукраїнського змісту

17:46, 30 січня 2017

Київ. 30 січня. УНІАН. Державний комітет телебачення і радіомовлення підготовував проекти урядових нормативно-правих актів, спрямованих на реалізацію закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту».

Як повідомили УНІАН у прес-службі Держкомтелерадіо, зокрема, розроблено проект Порядку видачі (відмови у видачі, переоформлення, видачі дубліката, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, на митну територію України.

Проект відповідної постанови Кабінету міністрів, якою буде затверджено даний Порядок, направлено на погодження зацікавленим центральним органам виконавчої влади. Також проходить процедуру погодження підготовлений Держкомтелерадіо проект постанови КМУ, якою затверджуватиметься Порядок вилучення з обігу видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України та розповсюджується на території України без відповідного дозволу.

Крім того, розроблено Положення про експертну раду Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України. Зараз документ знаходиться на реєстрації в Міністерстві юстиції України.

Також наказом голови Держкомтелерадіо Олегом Наливайко затверджено склад експертної ради з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України. До неї увійшли представники органів державної влади, галузевих асоціацій, спілок, громадського експертного середовища, видавці, провідні діячі культури, науки і освіти, соціальні психологи, медіаексперти та інші фахівці інформаційної сфери.

Зазначається, що вже найближчим часом експерти зберуться на своє перше засідання, щоб обговорити критерії оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України, та вимоги до рецензії та характеристики змісту видання, що має походження або виготовлене та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України.

Як повідомлялося, закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту» набрав чинності 1 січня 2017 року. Кабінет міністрів у тримісячний термін має забезпечити видання нормативно-правових актів, передбачених цим законом.

Згідно із законом, видавнича продукція, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, може бути ввезена на митну територію України та розповсюджена на її території за умови наявності відповідного дозволу (крім видавничої продукції, що ввозиться громадянами в ручній поклажі або супроводжуваному багажі загальною кількістю не більше 10 примірників).