Львів повністю очищено від сміття, що накопичилось на території міста – голова ОДА

16:00, 30 січня 2017

Львів. 30 січня. УНІАН. Львів сьогодні повністю очищено від сміття, яке накопичилося на території міста через проблеми із вивезенням побутових відходів у зв'язку із закриттям Грибовицького сміттєзвалища.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні під час брифінгу повідомив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Представники компаній-перевізників доповіли сьогодні про вивезення нагромаджених твердих побутових відходів з території Львова. Накопичене сміття з 380 майданчиків загальним об'ємом понад 1,5 тис тонн – вивезено зі Львова», - зазначив Синютка.

Він також закликав львів'ян повідомляти про накопичення сміття і переповнені майданчики на гарячу лінію ОДА за номером «112» для спрямування перевізників на вивезення відходів з цих ділянок.

Голова ОДА також висловив сподівання, що міська влада Львова сьогодні візьметься за дератизацію та дезінфекцію майданчиків як це передбачено рішенням обласної комісії з надзвичайних ситуацій, яка відбулася 25 січня.

Синютка назвав необдуманою ухвалу Львівської міської ради про створення у місті п'яти сміттєперевантажувальних майданчиків.

«Я мав зустріч з мешканцями львівського мікрорайону «Рясне», на якій були присутні і мешканці мікрорайону «Сихів», стосовно ухвали Львівської міськради про виділення п’ятьох земельних ділянок на території Львова для переробки твердих побутових відходів. Вважаю, це рішення було прийнято передчасно – без дотримання екологічної експертизи та процедури громадських слухань», – заявив керівник області.

Він зазначив, що вже дав доручення перевірити дані земельні ділянки на відповідність екологічним нормам. Після перевірки міська влада має провести громадські слухання, а лише після цього облаштовувати ті чи інші споруди.

«На жаль, вже маємо наслідки такого необдуманого рішення. Керівник Міжнародного аеропорту «Львів» вже заявила про те, що одна із ділянок розташована по курсу зльоту і посадки літаків, що, на її думку, може загрожувати безпеці діяльності аеропорту», – додав губернатор.

Він також зазначив, що від стихійних звалищ сміття повністю очищено район біля торговельних комплексів «Метро» та «Епіцентр», де було велике скупчення птахів, що також могло становити загрозу по курсу зльоту і посадки літаків.

Синютка висловив переконання, що виділену під сміттєвий полігон земельну ділянку не буде перетворено на «другі Грибовичі».

«Я буду першим, хто протестуватиме проти перетворення яворівської «Сірки» на другі Грибовичі. На цій ділянці має розміститися екологічно чистий, споруджений за міжнародними стандартами сміттєспалювальний завод. І проект має реалізовуватися тільки після проведення громадських слухань», - заявив голова ОДА.

Як повідомляв УНІАН, у Львові виникла напружена ситуація з вивезенням побутових відходів через закриття Грибовицького сміттєзвалища після обвалу на ньому та загибелі людей у травні 2016 року.

Міський голова Львова Андрій Садовий неодноразово звертався за допомогою до інших регіонів країни, однак більшість із них не мають змоги приймати додаткову кількість сміття через технічний стан полігонів. Випадки несанкціонованого завезення львівського сміття фіксувалися багатьох областях України.

19 січня Львівська міськрада на сесії прийняла рішення створити п’ять тимчасових майданчиків для перевантаження та брикетування сміття в кожному районі міста, затвердивши перелік ділянок.

25 січня на позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яке скликав голова Львівської ОДА Олег Синютка, ухвалили рішення, що упродовж семи днів зі Львова повинні вивезти сміття, що накопичилось на території міста. Для цього уклали відповідні угоди із полігонами твердих побутових відходів (ТПВ) в області.

Президент України Петро Порошенко доручив уряду вжити заходів для вирішення проблеми вивезення сміття зі Львова.

27 січня під час засідання у Львівській ОДА за участі прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана було досягнуто домовленість про виділення земельної ділянки в районі гірничо-хімічного підприємства «Сірка» на території Яворівського району Львівської області для облаштування нового полігону твердих побутових відходів.

За даними Львівської міської ради, щоденно місто продукує 650-700 тонн сміття.