Захист обговорює з ГПУ оформлення відмови на видачу Церцвадзе Росії - адвокат

14:44, 30 січня 2017

Київ. 30 січня. УНІАН. Сторона захисту обговорює з Генеральною прокуратурою України оформлення відмови на видачу Росії громадянина Грузії, учасника АТО Гії Церцвадзе.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на прес-конференції повідомила адвокат Церцвадзе Ксенія Проконова.

Вона зазначила, що "прокуратура підтримує сторону захисту в тому, що Гію не потрібно видавати державі-агресору". Крім того, адвокат нагадала, що раніше було два звернення щодо надання Церцвадзе громадянства України.

Зараз, додала захисник, "ми вступили у процедуру надання статусу біженця, оскільки Гії дійсно загрожує небезпека від правоохоронних органів Російської Федерації". "У разі видачі йому там загрожує страта, а також, я думаю, ми не дочекаємося навіть початку судового провадження - він просто загубиться на території Російської Федерації і більше ми ніколи про нього не почуємо", - сказала Проконова.

Вона підкреслила, що Церцвадзе не можна видавати Росії, оскільки, за її словами, це загрожує його життю і здоров'ю.

Адвокат також додала, що захист працюватиме над тим, щоб закрити відкрите в Росії кримінальне провадження щодо Церцвадзе.

"Закрити його потрібно для того, щоб його виключили з бази Інтерполу, і для того, щоб Росія не мала правових можливостей його вимагати з території інших країн. Це взагалі не гарантує того, що його персона не привертатиме уваги й надалі", - сказала адвокат і додала, що на даний момент вони збирають докази того, що в 2003 році Церцвадзе взагалі не перебував на території Росії.

Проконова зазначила, що рішення про екстрадицію приймає Генпрокуратура. За її словами, строк для прийняття рішення з цього питання закінчується 23 лютого.

Вона нагадала, що у ГПУ є кілька підстав не видавати людину: якщо вона є громадянином України; якщо вона подала документи на статус біженця і їй потрібен додатковий захист України; якщо є інші підстави, а також якщо життю і здоров'ю людини загрожує небезпека в країні, куди її видають.

"Зараз ми ведемо конструктивний діалог з Генеральною прокуратурою про те, щоб правильно оформити відмову у його видачі, про відмову в екстрадиції", - сказала Проконова і додала, що далі вони займуться процесом легалізації перебування Церцвадзе в Україні і закриттям кримінального провадження.

Як повідомлялося, Церцвадзе затримали 15 січня українські прикордонники в аеропорту «Київ», оскільки його прізвище є в базі даних Інтерполу за поданням РФ про те, що нібито Церцвадзе в 2003 році в Сочі скоїв вбивство.

Солом'янський райсуд Києва заарештував грузинського добровольця Церцвадзе на 40 діб.

При цьому захист Церцвадзе заявляє, що обвинувачення російської сторони в нібито вбивстві сфабриковані і носять політичний характер.

Разом з тим 26 січня Церцвадзе випустили з Лук'янівського СІЗО.

Зокрема, в ГПУ повідомили, що за їх дорученням прокуратура Києва скасувала тимчасовий арешт громадянина Грузії Церцвадзе.

"За інформацією грузинської сторони встановлено, що зазначений чоловік був безпосередньо задіяний у справах, важливих для безпеки і територіальної цілісності Грузії, і його екстрадиція до Російської Федерації може негативно позначитися на державних інтересах Грузії", - наголошувалося в повідомленні Генпрокуратури.

Крім того, повідомили в ГПУ, підтверджено участь Церцвадзе протягом 2014-2015 рр. у бойових діях на боці ЗСУ під час проведення антитерористичної операції на сході України.