Качинський: Майбутнє відносин Києва і Варшави залежатиме від ставлення України до УПА

13:55, 30 січня 2017

Київ. 30 січня. УНІАН. Лідер польської правлячої партії "Право і справедливість" Ярослав Качинський вважає, що майбутнє відносин України та Польщі залежатиме від ставлення України до питань історії, і зокрема до ролі Української повстанської армії.

Про це він сказав в ефірі "Радіо Ряшів", повідомляє Польське радіо.

Качинський сказав, що польсько-українські відносини нині "під знаком запитання", і майбутнє цих взаємин залежить від того, яким буде ставлення України до історії.

«Досі неясно, чи Україна піде у напрямку, який для Польщі є неприйнятним, тобто підтримки своєї історичної легітимності на традиції УПА, на традиції організації, яка вчиняла жахливі злочини проти поляків, або ж відмовиться від цього шляху», - заявив Качинський.

Джерело: http://www.polradio.pl/5/38/Artykul/291140

Як повідомляв УНІАН, 22 липня 2016 року Сейм Польщі ухвалив постанову, якою визнав події, що розгорнулися на Волині у 1943-45 роках, "геноцидом, вчиненим українськими націоналістами проти мешканців ІІ Речі Посполитої". Також Сейм проголосив 11 липня національним днем пам’яті жертв цього «геноциду».

Довідка УНІАН. Минулого року виповнилося 73 роки з часу Волинської трагедії, що забрала життя десятків тисяч поляків та українців під час взаємних конфліктів на території нинішньої Західної України.

Українці та польські історики по-різному оцінюють причини та кількість жертв Волинської трагедії.

Українські історики вважають перебільшеними дані польських колег про загибель 100 тис. поляків, зазначаючи, що насправді цей конфлікт міг забрати життя максимум 30 тис. поляків. Крім того, вони звертають увагу на те, що українці також гинули від рук поляків та доведений історично факт, що жорстокі вбивства польських громадян чинили працівники радянського НКВС під виглядом ОУН-УПА.