СБУ відкидає звинувачення у комерційній «зацікавленості» торгівлі з так званими «ДНР/ЛНР»

13:31, 30 січня 2017

Київ. 30 січня. УНІАН. Служба безпеки України відкидає будь-які звинувачення у комерційній «зацікавленості» торгівлі з так званими «ДНР/ЛНР».

Про це йдеться у заяві відомства.

В документі зазначається, що «останнім часом деякі політики, прикриваючись патріотичними гаслами «Зупинити торгівлі з окупантами», яка нібито «кришується» СБУ, пропагуючи введення режиму економічної блокади, організували блокування руху залізничного транспорту до та з окремих районів Донецької та Луганської областей».

«Поділяючи позицію своїх колег, які стоять на передньому краю боротьби з тероризмом, та абсолютної більшості громадськості, Служба безпеки України категорично відкидає будь-які звинувачення у комерційній «зацікавленості» торгівлі з т.зв. «ДНР/ЛНР». Служба засуджує «популістські» дії окремих політиків, які ґрунтуються на введені в оману і маніпулюванні свідомістю громадян», - йдеться у заяві.

В СБУ нагадали, що тимчасовий порядок контролю за переміщенням транспортних засобів та вантажів через лінію зіткнення регламентує, що переміщення товарів з/на неконтрольовані території здійснюються виключно залізничним транспортом через визначені контрольні пункти в’їзду-виїзду.

«Надання відповідних дозволів суб'єктам господарювання здійснюється Координаційним центром, до складу якого входять представники багатьох відомств, у тому числі СБУ, після відповідного подання до Державної фіскальної служби України. Дозвіл надається за умови сплати податків, зборів, інших обов`язкових платежів до держбюджету при наявності повної інформації щодо прозорості такого процесу та непричетності до фінансування терористичної діяльності»,- наголошується у заяві.

Зауважується, що підприємці мають бути зареєстровані для податкового обліку на контрольованій Україною території, соціально та експортно орієнтованими, мати єдиний цикл виробництва на неконтрольованій та контрольованій українською владою територіях та здійснювати розрахунки з використанням виключно банківської системи України.

Також в СБУ повідомили, що товари, поставки яких нібито блокують окремі політики, є забороненими до переміщення через лінію розмежування, а деякі з них можуть постачатися виключно у вигляді гуманітарних вантажів.

Як повідомляв УНІАН, , 25 січня ветерани АТО, серед них і народні депутати, розпочали третій етап блокади торгівлі з окупованими територіями Донбасу, перекривши дорогу Луганськ - Попасна.

В СБУ заявили, що заходи з блокування активістами руху залізничного транспорту до та з окремих районів Донбасу мають ознаки протиправної діяльності та негативно впливають на процес звільнення заручників.

29 січня активісти торгової блокади Донбасу пригрозили знищити магістралі у разі силового розгону.