Блокування руху залізничного транспорту на окупований Донбас має ознаки протиправної діяльності – СБУ

12:53, 30 січня 2017

Київ. 30 січня. УНІАН. Заходи з блокування активістами руху залізничного транспорту до та з окремих районів Донбасу мають ознаки протиправної діяльності та негативно впливають на процес звільнення заручників.

Про це йдеться у заяві Служби безпеки України.

Зокрема, згідно з заявою, заходи з блокування руху залізничного транспорту активістами "мають ознаки протиправної діяльності (ст. 278 "Угон або захоплення залізничного рухомого складу, повітряного, морського чи річкового судна", ст. 279 "Блокування транспортних комунікацій, а також захоплення транспортного підприємства", ст. 280 "Примушування працівників транспорту до невиконання своїх службових обов‘язків" КК України)".

Крім того, як зазначили в СБУ, такі заходи "створюють передумови до зриву стабільного функціонування енергосистеми України (з урахуванням наявності в Україні 5 ТЕС, які виробляють до 15% теплової генерації, відсутність поставок вугілля антрацитової групи призведе до дефіциту генеруючих потужностей в Об'єднаній енергетичній системі України та змусить впровадити графік "віялових" відключень споживачів); завдають прямі збитки державі (з 25.01.2017 в ОРДЛО залишилось 385 вагонів з 26 950 тоннами вугілля загальною вартістю 35 035 000 грн, більш ніж 20 тисяч порожніх вагонів, а також майно ПАТ «Укрзалізниця»); призведуть до збільшення кількості громадян, які після втрати ними робочих місць, (забезпечують існування майже 150 тисяч осіб) змушені будуть, з урахуванням 40 % недоукомплектованості у т.зв. "армійських підрозділах" ОРДЛО, вступити до лав незаконних збройних формувань».

Також, як наголосили у відомстві, заходи з блокування негативно впливають на процес звільнення заручників.

Як повідомляв УНІАН, 25 січня ветерани АТО розпочали третій етап блокади торгівлі з окупованими територіями Донбасу, перекривши дорогу Луганськ - Попасна. Активісти мають намір заблокувати й Станицю Луганську.