Експортно-кредитне агентство України почне роботу не пізніше, ніж у серпні поточного року - закон

10:29, 30 січня 2017

Київ. 30 січня. УНІАН. Експортно-кредитне агентство (ЕКА), створення якого було запропоноване урядом і схвалене парламентом наприкінці 2016 року, має запрацювати не пізніше серпня поточного року. Про це йдеться в тексті закону про ЕКА, опублікованому в офіційній пресі, який набрав чинності.

«У шестимісячний термін створити ЕКА, забезпечити формування і оплату його статутного капіталу», - говориться в тексті закону.

Як зазначається, агентство створюється для стимулювання експорту товарів, робіт і послуг українського виробництва. Номенклатура експорту налічує понад 15 позицій, включаючи продукти харчування, товари легкої промисловості, машинобудування, літакобудування, суднобудування, виробництво ядерних реакторів, котлів, електромашин, залізничного транспорту.

Також агентство на добровільних засадах здійснює страхування, перестрахування, гарантування експортних договорів і бере участь у програмах часткової компенсації відсоткової ставки за експортними кредитами.

Початковий статутний капітал агентства становить близько 200 млн грн бюджетних коштів. Разом з тим, згідно із законом, бюджет не є єдиним джерелом фінансування агентства. Такими джерелами визначено власні кошти, інвестиції, залучені в іноземних чи вітчизняних інвесторів на поворотній або безповоротній основі, кошти міжнародних фінансових організацій.

«ЕКА створюється у формі публічного акціонерного товариства, засновником якого є держава в особі Кабінету міністрів України, якому належить не менш як 50% статутного капіталу плюс одна акція», - йдеться в законі.

Органами управління ЕКА визначено правління, спостережну раду та загальні збори акціонерів.

Як повідомляв УНІАН, створення експортно-кредитного агентства є одним з кроків щодо підтримки міжнародної експансії українських товарів і збільшення обсягів експорту вдвічі до 2019 року.

За підсумками 11 місяців 2016 року обсяг експорту в Україні впав на 6% - до 32,7 млрд дол. порівняно з аналогічним періодом 2015 року.