В Одесі близько 150 осіб взяли участь у смолоскиповій ході у пам'ять про загиблих під Крутами

20:35, 29 січня 2017

Одеса. 29 січня. УНІАН. В Одесі близько 150 осіб взяли участь у смолоскиповій ході у пам'ять про Героїв Крут.

Як передає кореспондент УНІАН, представники низки націоналістичних організацій зібралися ввечері біля пам'ятника Тарасу Шевченку в однойменному парку культури і відпочинку. Вони прийшли зі смолоскипами, державними прапорами, червоно-чорними прапорами, прапорами з символікою ВО «Свобода», «Правого сектора».

Учасники акції, в основному, молоді люди, пройшли центральними вулицями міста на Приморський бульвар - до пам'ятника Дюку де Рішельє. По дорозі вони скандували: «Герої не вмирають, вмирають вороги!», «Слава - нації, смерть - ворогам!», «Крути, Крути, вас не забути!», «Героям слава!», «Врагам Украины – смерть!», «Слава Киевской Руси!» тощо.

Попереду колони несли великий червоно-чорний плакат з написом: «Герої не вмирають».

Біля пам'ятника Дюку учасники акції вшанували хвилиною мовчання пам'ять усіх патріотів, які загинули, борючись за незалежність України, а також виконали Гімн України.

Громадський порядок забезпечувала велика кількість правоохоронців, які також супроводжували колону по всьому маршруту.

*** Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути і села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва.

Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під керівництвом есера Михайла Муравйова та загоном з київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», який у цілому налічував близько 400 осіб (за іншими даними - 600). Переважна більшість студентів і курсантів загинули.

Боєм під Крутами захисники української державності призупинили на кілька днів наступ противника на столицю.

27 юнаків потрапили після бою в полон до більшовиків і були страчені.

У березні 1918 року після підписання більшовиками Брест-Литовського мирного договору і з поверненням уряду УНР до Києва Центральна Рада урочисто перепоховала загиблих студентів на Аскольдовій могилі в Києві.