У Чернівцях смолоскипною ходою вшановано пам’ять загиблих під Крутами

19:04, 29 січня 2017

Чернівці. 29 січня. УНІАН. У Чернівцях сьогодні приблизно 50 активістів націоналістичних рухів та організацій провели смолоскипну ходу пам’яті Героїв Крут.

Як передає кореспондент УНІАН, представники організацій «Правий сектор», «Азов», «Національний корпус» і «Свобода» розпочали смолоскипну ходу поблизу входу до стадіону «Буковина». Далі вони рухалися по вулиці Головній до Центральної площі, де тривав захід з нагоди річниці бою під Крутами.

Учасники ходи тримали в руках палаючі смолоскипи, банер із написом «Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі твоєї нації» та вигукували націоналістичні гасла.

***Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам`ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва.

Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько 400 вояків (за іншими даними - 600). Переважна більшість студентів і курсантів загинули.

У бою під Крутами захисники української державності призупинили на кілька днів наступ противника на столицю.