На Чернігівщині близько 2 тис. представників влади і громадськості вшанували пам'ять загиблих під Крутами та бійців АТО

17:57, 29 січня 2017

Чернігів. 29 січня. УНІАН. На Чернігівщині представники влади і громадськості вшанували пам'ять загиблих під Крутами та полеглих на сході України бійців АТО.

Як повідомили УНІАН у департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА, біля меморіального комплексу "Пам'яті Героїв Крут", що поблизу села Пам'ятне Борзнянського району, відбувся мітинг-реквієм.

Одним із основних лейтмотивів цьогорічних урочистостей із відзначення подвигу Героїв Крут стало вшанування пам’яті бійців АТО, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Традиційно урочистості розпочалися з покладання присутніми квітів до монументу «Пам'яті героїв Крут». Поминальну літію про загиблих українських патріотів відправив архієпископ Чернігівський і Ніжинський УПЦ Київського патріархату Євстратій. Урочиста частина закінчилася проходженням маршем військових та вихованців спеціалізованих навчальних закладів. Молодь провела флешмоб, вишикувавшись у "живий" герб України та запустивши повітряні кульки.

*** Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва.

Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько 400 вояків (за іншими даними - 600). Переважна більшість студентів і курсантів загинули.

У бою під Крутами захисники української державності призупинили на кілька днів наступ противника на столицю.