Турчинов закликав українців бути сильними духом, щоб подолати російських агресорів

13:02, 29 січня 2017

Київ. 29 січня. УНІАН. Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов закликав українців бути сильними духом, щоб подолати російських агресорів.

Про це йдеться у переданому УНІАН зверненні секретаря РНБО з нагоди Дня пам’яті Героїв Крут.

Він нагадав, що сьогодні День пам'яті Героїв Крут.

«Майже сто років минуло з того часу, як близько чотирьохсот відважних юнаків вступили у нерівний бій з російсько-більшовицькою ордою. І цим сміливим і відважним воїнам-патріотам вдалося неможливе - зупинити ворога, який переважав їх у понад 10 разів. Зупинити ворога на чотири дні», - зауважив Турчинов.

Він нагадав, що «тоді близько тридцяти хлопців, відступаючи, вийшли на станцію Крути, яка вже була захоплена червоноармійцями. Розлючений значними втратами своїх військ червоний командир віддав наказ розстріляти юнаків. Є свідчення, що учень Київської Української Гімназії ім. Кирило-Мефодіївського товариства Григорій Піпський перед розстрілом першим почав співати «Ще не вмерла Україна», і решта студентів, приречених на смерть, підхопили пісню. Так, співаючи, вони загинули».

Секретар РНБО підкреслив, що студентів убили, тому що «не змогли перемогти, не змогли зламати і викорінити дух свободи та віри в Україну…».

«Ми здобули власну державність, і зараз, як і тоді, за неї доводиться воювати. Як і тоді, гинуть найкращі сини України за незалежну та соборну Державу. Але зараз ми змогли зупинити ворога та захистити власну країну!», - зазначив Турчинов.

За його словами, щоб стати дійсно вільними, українці мають бути сильними.

«Сильними не лише як країні, яка здатна себе захистити, але і бути сильними духом. Шлях здолає лише той, хто ним йде. День-у-день, крок за кроком ми маємо звільняти свою землю від російських агресорів. Це наш шлях, і ми пройдемо його до переможного кінця!», - наголосив Турчинов.