Трамп доручив протягом місяця підготувати план знищення "Ісламської держави"

12:00, 29 січня 2017

Київ. 29 січня. УНІАН. Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп доручив силовим та безпековим структурам протягом 30 днів підготувати план знищення радикального ісламістського терористичного угруповання "Ісламська держава" в Іраку та Сирії.

Про це йдеться у підписаному президентом США Меморандумі, який розміщено на сайті Білого дому.

"Впродовж 30 днів попередній проект плану зі знищення "Ісламської держави" в Іраку та Сирії повинен бути представлений президенту секретарем оборони", - йдеться в Меморандумі.

У цьому зв'язку сказано, що план має передбачати комплексну стратегію, щоб завдати ісламістам поразки.

Також йдеться про необхідність дотримання публічної дипломатії, проведення інформаційних кампаній та розробку стратегій у кіберпросторі для того, щоб ізолювати та позбавити легітимності "Ісламську державу".

Разом з тим відзначається необхідність встановлення партнерів для нової коаліції у боротьбі з цим угрупованням, а також визначення нових підходів до зміцнення можливостей партнерів по коаліції у боротьбі з "Ісламською державою" та її союзниками.

Наголошується на необхідності позбавлення ісламістів можливості отримувати фінансову підтримку шляхом фінансових переказів, відмивання коштів, доходів від продажу нафти, торгівлі людьми, продажу награбованих творів мистецтва та історичних цінностей й інших видів доходів.