Порошенко нагадав про День пам’яті Героїв Крут і подякував бійцям АТО за їхній подвиг

10:43, 29 січня 2017

Київ. 29 січня. УНІАН. Президент України Петро Порошенко нагадав співвітчизникам про День пам’яті Героїв Крут і подякував бійцям-учасникам антитерористичної операції за їхній подвиг.

Про це йдеться у зверненні глави держави у зв’язку з Днем пам’яті Героїв Крут.

«Сьогодні ми вшановуємо подвиг молодих українців - старшин та юнкерів Першої Київської юнацької школи ім. Б.Хмельницького, бійців Помічного студентського куреня Січових стрільців - студентів київських вищих навчальних закладів та гімназистів старших класів. 29 січня 1918 року, невдовзі після проголошення незалежності Української Народної Республіки, вони на кілька днів зупинили просування на Київ московсько-більшовицької орди», - нагадав президент.

За його словами, героїчний бій під Крутами назавжди вписаний на скрижалі національної історії - передусім як приклад волелюбності та незламності українського народу.

«Саме жертовність та самовідданість Крутян дали змогу організовано евакуювати зі столиці центральні органи влади та відвести війська - тобто, зробити все можливе для швидкого повернення втрачених позицій. І головне - уряд молодої Української держави отримав змогу підписати мирний договір з Німеччиною, що означало міжнародне визнання УНР і автоматично робило більшовиків окупантами території суверенної держави», - додав Порошенко.

За його словами, нині, як і майже 100 років тому, країна, яка марить імперськими амбіціями, не може змиритися з існуванням незалежної України. Зараз, як і тоді, Росія розв’язала війну і заперечує свою агресію, намагаючись поширити у світі міф про внутрішній конфлікт в нашій державі.

«Стало традицією у День пам'яті Героїв Крут вшановувати сучасних героїв, які віддали своє життя за суверенітет і територіальну цілісність держави уже в нинішній українсько-російській війні. Вічна їм пам’ять», - зазначив президент.

Він також звернувся до воїнів, які у складі Збройних сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Державної прикордонної служби, Національної поліції відстоюють право українців творити власну державу і подякував їм від усього народу за «чесну й героїчну щоденну працю».

Президент висловив упевненість, що українці обов’язково переможуть.